• 87мин

Стойне Минев (Септември Сф)

На срещата между републиканския първенец Левски и тима на Септември присъстваха рекорден за тая година публика...

В провеждането на играта Левски показа известно превъзходство, преди всичко по отношение на ансамбъла, а така също и в издържливостта. Червените обаче играха по-амбициозно и в не малка част от играта имаха починът.

В този тим някои играчи вке повече обръщат внимание на подготовката си и дават основания да се мисли, че могад да напреднат още, при условие че работят системно. Така например Такев бе мъчно удържим и всяваше обърсане в отбраната на сините. Младият бек Д. Михайлов също от ден на ден все повеч затвърдява мястото си в тима. Вчера той се справи с бързия Цветков и не му позволи да направи нищо особено. Добре изпълниха задачата си също Андреев и Манолов, макар че последния друг път играе още по-добре.

В първите 15 минути не се случи нищо особено. Първият гол бе постигнат в 18-тата минута от Драган Георгиев и след него играта стана по-бърза и по-интересна. Левски имаше надмощие. Димитров се отскубна, но бе спънат и положението беше спасено. Пощенци свързаха играта си, докато септемврийци все още бяха объркани. В 28-мата минута Септември проведе откъслечно нападение с лявата страна на нападението си. Такев пое и подаде на Миланов, който с отсечен удар изопна мрежата на Алдев. Резултата стана 1:1. Окуражени септемврийци се хвърлиха напред и за момент отбраната на Левски бе смутена. Божилов получи чиста топка и напредна сам. В момента, когато се готвеше да я прати в мрежата, той бе настигнат и свален с ръце на земята. Дузпа! Всички я видаха с изключение на футболния съдия. Публиката основателно протестира. За известно време предната линия на Септември се задържа пред вратат а на сините. После Левски отново нападаше и Андреев се проявяваше.

Подновяването на игпата донесе една пропусната възможност за Септември. Божилов направи истинско опасно нападение, но Алдев спаси. Напредванията на Септември не завършваха с удари и това улесни задачата на Алдев. Все пак на два пъти той бе принуден да плонжира в краката на Божилов и Такев и плонжовете му бяха успешни. Постепенно Левски премина в противниковата половина и в 28-мата минута Спасов от воле покачи резултата на 2:1. После Цветков успя да разклати още веднъж врежата на Андреев, но съдията предварително бе отбелязал засада. Левски продължи да има инициативата да десетина минути преди края, когато Септември се хвърли с голям устрем напред. Усилията му се увенчаха с успех и три минути преди края Минев с далечен удар изравни резултата.