70′

8. Христо Янев (ЦСКА)

• 71мин

9. Димитър Бербатов (ЦСКА)

Точно за 6 минути ЦСКА успя да сломи съпротивата на домакина Славия в първото за вчера столично дерби от IX кръг на Висшата група.

Началото на 5-ата загуба на “белите” за сезона даде преквалифицираният в нападател халф на армейците Христо Янев - Джуджето в 64-ата минута. Обзет от радост, 24-годишният техничар зае до флагчето на корнера позата на прочутата скулптура на Огюст Роден “Мислителят”. В 70-ата минута пък Христо Янев подаде идеално на Димитър Бербатов за 2:0. Бъдещият таран на германския вицешампион Байер (Леверкузен) изигра положението като голям футболист. Без да обработва топката, само с едно докосване той прехвърли излезлия напред вратар Виктор Георгиев - Дъвката, който е юноша тъкмо на ЦСКА. След попадението си (негово 6-о за това първенство) Митко се затича към “червената” агитка, като целуваше фланелката си.

Иначе първи опасност в мача създадоха славистите. В 13-ата минута бившият нападател на Левски Георги Георгиев би свирепо от фаул от 25 метра, но украинецът Евген Немодрук със сетни сили изби изпод напречната греда. Малко по-късно друг, минал през Герена - Петър Шопов, изтърва от чиста позиция - на две крачки от целта той стреля в тялото на Немодрук.