• 72мин

Христо Минковски (Славия)

Славия—АС 23—1:1 (0:0)

Играта започна с бързо нападение на АС 23 в аут, Славия прави откъсачни напасения при  които Рафаилов и Байкушев се стремят да разпределят топката. Един висок шут на Романов (Сл.) последва от хубаво комбинирано и бързо нападение на АС 23, при което една центрирана топка
пред вратата на Славия, едва бе спасена от Спиров. Хенд на пеналти-линията на АС 23 бе последван от корнер за Славия, след което АС 23 на свой ред печели корнер. После Ангелов (АС 23) извършва умело самостоятелно нападение, като в момента на шутирането бе блокиран. В ляво от пеналти АС 23 печели удар след хенд, след който центъра Вл. Тодоров с глава бие и Спиров усилия спасява вратата си отбита на топката.
Славия прави енергични опити да атакува, но те са спирани от отбраната на АС 23, която се старае да съперничи на пожертвуваната игра на отбраната на Славия. Нападенията на АС 23 му донасят в 23-та минута друг корнер, а малко след това Дермонски закъснява да хване една топка и Славия
на свой ред печели корнер. Центъра на АС 23
праща силен шут в горния дирек, едва спасен от Спиров , който вади корнер. От корнера настъпва кратко меле пред вратат на Славия при което АС пропуска да отбележи гол. АС 23 подема отлично комбинирано нападение и
Ангелов ще бележи сигурен гол но удара му  е слаб и Спиров хваща. После д. пр. на АС 23 получава близо до вратата на Сл- и бие, но погрешно. АС 23 печели корнер,след което Спиров спасява, отбранита на Славия дейсвува сигурно и разбива нападенията на АС 23 които завършваха все в пеналтиерията,  където бе невъзможне да се шутира от будната отбрана, при подчертано надмсщие на АС 23. Полувремето приключи без резултат
Второто полувреме
Започна с бързи нападения на двата тима. Един шут на Вл. Тодоров бива спасен от Спиров.Следват енергична и остри нападения, които се разбиват пред вратите. Вл. Тодоров прави опасен пробив, но в момента на шутирането бива блокиран и бекозете на Славия вадят в корнер, след биенето на който настава меле пред вратата на Сл., завършващо с погрешен шут. АС 23 вече наново взима инициатива, левия му инсайд шутира във вратаря, който пази
отлично. Дългоочакваниятъ гол дойде
12-та минута, когато Вл. Тодоров получава дурх от Ангелов, наближава сам вратата и бие срещу излезлиян напред Спиров в опразнената врата.
1 : 0 за АС 23.
Славия прави разместване в тима като Стайков заема мястото на д. инсайд, а хафбека Байкушев ляв инсайдславия сечели фаул, до пеналти линията, от Стайков със страшен шут. С голямо усилие и майсторство Дермонски спаси вратата си,
следва нападение на АС 23, при което Вл. Тодоров получава дурхн той успят да доближи вратата СЛ. за да шутира, но в този
момент бе задържан с ръце л. бек на Славия и вратата бе спасена. Рефра не свири наказание и публикат негодува. Славия отпочва доста твъда игра, а някой играят губо. Левия инсайд на АС 23 опасно и Спиров с майсторство и  с мъка пасява. Следва фаул в полза не Славия, след биенето на който ред вратата на Дермонски топкта е бита до директно в аут. АС 23 установява надмощие в полувината на Славия. Бековете на Сл.
са в напанение и правят корнер. Игрта е груба. Минковски (Сл) очевидо е ядосан от несполучливата си игра , л. хафбек на
АС23, на няколко пъти го рита краката, публиката е недоволна вика, Стайков, който бе наблизо, възмутене от грубостите на партнера си Минковски, го изтласква с ръце извън плаца. Реферът , обаче допуска Минковски да продължи да играе, въреки предишното предупреждени и буйствате му.
При едо нападение Славия печели корнер, след който пред вратата и АС 23 настава меле и ожесточе борба, при която Мин
ковски 2—3 метра шутира и в 27-та минга изравнява : 1:1
Следа остро и устремно нападение на Славия, при което л. крило изпуща поката и тя отива вън. АС 23 наново в нападения и
до края  мача има непрекъснато надмощии Усилията му да измени резултата. Отбраната на Славия раоти отчаяно. АС 23 печели корнер. По късно Ангелов получава цетрирана топка, но я изпуска и пропуща сигурен гол. При не прекъенати нападения на
АС 23 рефрската свирка обяви края на мача  минути преди законното време, само тъч-рефера Мангачев, констатира, че мача прекратен около две минути рано.
Разлика в корнерите 7:3 за АС 23, така свърши едно голяма дългоочаквана борба, при която Славия успя де спаси честта си,