Стадион: Славия (до Руски паметник), София

неизвестен (Славия)

Любомир Ангелов (АС 23)

Славия — АС23 2:1 (1:0)

Мачът е игран в чест на двадесетгодишнината на с.к. Славия

Спортните игри по юбилейния ден на славни вчера завършиха с футболен приятелски мач тима на юбиляра и този на АС 23.Не само добрата стойност на двата тима, но и случаят с тържеството на Славия привлече на игрището му многобройна публика. Редно е празнуващият да има и щастлив ден в спортните състезания, за да не се помрачава настроението. За Славия бе вчерашният ден наистина щастлив. Победата му над АС23 бе добре дошла на скромното тържество и тя е ценна за привържениците на празднуващия клуб под ръководството на рефера г. Н. Стоянов, мача мина през интересни перипетии и ако той не бе приятелски, а за първенство сигурно би бил много по интересен за  публиката. На този мач особено се отличи отбраната на Славия въпреки отсътствието на Рафаилов, Янакиев и Минковски, които този ден се намираха въ Букурещ за да подсилят тима на русенския „Левски“, в мача му срещу „Ювентус“. АС-23 на места даде много добра комбинирана игра, но лошо използувана от нападателите. На свой ред Славия не отстъпваше в този маниер на игра и публиката често бе свидетел на едно съперничество, което придаваше на играта сериозен вид. Като махнем неизбежните грешки и опущения, общо играта бе издържана и интересна, такава игра не често виждаме напоследък. Мачът започна с няколко добри нападения към двете врати, център нападателя на АС-23 Владко Тодоров на два пъти пропуща сто-процентови положения за гол, може би тук АС-23 пропусна да си гарантира победата, вън другите случаи през време в които шанса пак игра решителна роля. Докато Славия игра с елан и висок нападателен дух, АС-23 се стараеше да влага преди всичко изкуство Неговият треньор е отвън и учениците му трябва да покажат постиженията си. Но „изкуството“ бе придружавано с фатални грешки които дадоха победета на Славия. Отбранителните линии на Славия  работят много добре и осарожно то душата е център-хафбека Байкушев.Нападателите на Славия  обаче, са с едно стъпало по-долу от отбраната. Ето един тим, който има рязко отличаващи се линии. Обратно, у АС23 нападението е много добро, докато хафбековата линия е още недостатъчно обиграна. Бековете, обаче, са добри и свършиха много ценна работа. Докато игрита до средата второто полувреме бе равна, след това, след отбелязване единствения си гол, АС23 доби голямо надмощие и до края на мача водеше играта в зоната на Славия. Въпреки няколкото удобни случаи, АС23 успя поне да изравни резултата- Славия отбеляза първия си гол в 20 та минута на първото полувреме чрез Романов, който остро меле пред вратата шутира неочаквано за Дермонски. Към 25.та минута на второто полувреме Славия печели фаул, бит от Стайков. Дермонски едва отбива силния шут, но играта се задържа пред вратата му и от ляво един шут праша топката зад него. 2:0 Един силен шут на Вл. Тодоров край дирека на Славия причинява контузване на вратаря Спиров, който за 10—тина минути пропусна. А.С.23 вече е в силни нападения, но зле организирани- При ена борба пред вратата на Славия, Ангелов бие отблизо и бележи едия ствения гол за АС23. Инициативата е у АС23. Играта се води пред вратата на Славия, но до края на мача резултата не бе променен.