Ненов (Спартак Вн)

• 88мин

Димитър Якимов (ЦСКА „Ч. знаме“)

„Спартак“ (Вн) отдавна не бе играл така

ВАРНА, 3 ноември (По телефона от нашия кореспондент). – Въпреки усилията, двата отбора нито веднаж не достигнаха целта през първото полувреме. Червенознаменци по-често бяха пред вратата на Любенов, но тук много често се озоваваха в засада. Действията на спартаковци бяха разпокъсани и те само веднаж отправиха силен удар към вратата на Йорданов.

След почивката срещата взе друг курс. Сега отборите смениха ролите си. По-активни, по-борбени и по-бързи в действията бяха домакините. Тяхното нападение игра така, както отдавна варненци не го бяха виждали. Нестабилната защита на червенознаменци, в която единствен Гаганелов успешно преграждаше пътя към вратата, се пропука на два пъти. В 51 мин. Ненов шутира отблизо, топката рекушира в страничната греда, прелетя над куп от играчи, Петков бе непокрит и откри резултата. В 70 мин. след няколко устремни атаки спартаковци получиха право на ъглов удар. След изпълнението му Ненов посрещна топката с глава и покачи на 2:0. В тези моменти на криза в отбраната на гостите Филипов, Петков, Николов и Ованесов пропуснаха да реализират изгодни положения. Червенознаменци се хвърлиха напред едва в последните минути, но успяха да отбележат само един гол чрез Якимов.