1. Радостин Станев (ЦСКА)

• 73мин

Божидар Джуркович (ЦСКА)

• 84мин

Шампионите от ЦСКА спечелиха класически в Плевен срещу местния „Спартак“, но с играта си не задоволиха дошлите на стадиона близо 20 000 зрители, които искаха да видят „звездите“ на ЦСКА и на националния отбор. Сред гостите на официалната трибуна бе и президентът на ЦСКА Илия Павлов, който след края на срещата не личеше видимо да е доволен от играта. Домакините също се нуждаеха от точки в борбата за оцеляване и техният старши треньор Ботьо Ботев бе наситил средата на терена. Заради лека контузия като титуляр не започна младежкият национал Пламен Русинов, но още в 24-ата мин се появи на терена.

В 30-ата сек главният съдия Св. Маринов вдигна първия жълт картон на Цветков от „Спартак“, който бе повече за авторитет, отколкото за груба игра. В 11-ата мин М. Деянов нахпу в наказателното поле на „Спартак“ и след съприкосновение със защитник на „Спартак“ падна на тревата. За всеобщо учудване главният съдия отсъди дузпа, а след протести от страна на „Спартак“ от игра бе изгонен Бойко Цветков. Емил Костадинов не остави никакви шансове за вратаря Ковачев и откри резултата за ЦСКА 0:1. Макар и с човек по-малко, домакините се опитваха да бъдат равностойни. Ив. Йонков зорко следеше за действията на Ем. Костадинов и го преследваше по целия терен. А Попов пазеше Б. Генчев. От своя страна Г. Василев бе прикрепил пазач единствено към Илия Войнов, за когото се грижеше Чомаков. В 18-ата мин Славчев пропусна да удвои резултата, а в 27-ата мин след пробив на Костадинов от 3 метра Генчев стреля високо над вратата. Минута преди почивката М. Деянов уцели напречната греда.

И през второто полувреме гостите разчитаха предимно на контраатаки. Русинов и Шанкулов опитваха да тормозят защитата на ЦСКА, но трудно достигаха до голови положения. В 51-ата мин Г. Василев пусна в игра Джуркович и това се оказа неговият печеливш ход. Сърбинът раздвижи атаката и създаде редица опасни положения. В 64-ата мин и ЦСКА остана с 10 души на терена. За игра с ръка извън наказателното поле бе изгонен вратарят Радостин Станев и на терена се възцари числено равенство. В 73-ата мин Джуркович излъга трима защитници и по диагонала отбеляза втори гол за ЦСКА. Девет минути по-късно Джуркович технично прехвърли Ковачев и отбеляза трети гол. Последните четири минути националите Костадинов и Иванов уцелиха по веднъж гредата, а президентът на домакините Пламен Гетов от пряк свободен удар затрудни максимално резервния вратар на ЦСКА Петко Петков, който изби в ъглов удар.