19. Кирил Десподов (ЦСКА) асистенция - Фернандо Каранга

• 109мин

Червен картон

6. Натанаел (Лудогорец)

ЦСКА​ победи Лудогорец с 2:1 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. Двубоят се игра пред 15 000 зрители на стадион „Българска армия”. Герои за армейците бяха капитанът Николай Бодуров, който вкара с мощен шут от 35 метра и Кирил Десподов, който донесе победата в първото продължение на срещата.

Армейците започнаха по-силно срещата, като първия опасен удар дойде след като Тиаго стреля от границата на наказателното поле в 4-тата минута. Пет минути по-късно капитанът Бодуров успя да вземе топката от краката на Марселиньо в центъра на терена, преодоля Анисе, навлезе няколко крачки и би от солидна дистанция. Вратарят на Лудогорец успя да пипне топката, но не можа да стори нищо повече и тя се оплете в мрежата му за 1:0 за ЦСКА. В 20-тата минута Вандерсон изблъска едно от децата, които подават топките, но съдията реши да му спести наказателен картон. В 23-тата минута след центиране от пряксвободен удар Раул Лое изпрати топката във вратата, но Брон успя със сетни сили да я избие в корнер. Две минути по-късно Каранга подаде от дълбочина на Десподов, който навлезе в наказателното но не успя да нацели вратата.

В 32-рата минута дойде спорно положение за Лудогорец. Марселиньо нахлу в наказателното поле, Дюлгеров влезе със шпагат към топката, а нападателят на Лудогорец се строполи без съприкосновение. Това бе достатъчно на съдията Кабаков да свири дузпа за разградчани. Моци се нае да бие наказателиният удар и успя да преодолее Чернияускас за 1:1.

В ответната атака Каранга преодоля 2-ма защитника на Лудогорец вратаря изби топката от краката му, която попадна в Дюлгеров, но той нацели гредата. До края на полувремето двата отбора не успяха да направят нищо запомнящо се.

В началото на второто полувреме Барт спря откъсващ се футболист на Лудогорец, разградчани предендираха за червен картон, но съдията показа само жълт. В 5-8мата минута при една изнесена топка Чернияускас излезе неразчетено, Лукоки го прехвърли, но за късмет на армейците топката се тупна и срещна горната греда. В следващите минути Лудогорец продължи по-активно да търси гола, докато футболистите на ЦСКА разчитаха на контра-атаки. В 71-вата минута Лудогорец успяха да вкарат топката в мрежата на Чернияускас, но голът беше отменен заради засада.

В 79-ата минута Меркадо центрира, Хорхе Брон нескопосано отби, топката попадна в близост до Каранга, но Натаниел успя да избие от голлинията. Второто полувреме свърши при равен резултат.

В 94-тата минута Игор Пластун игра с ръка в наказателното поле, но съдията Кабаков не отсъди дузпа за ЦСКА. Минута по-късно Каранга пое топката и пусна дълъг пас към Десподов, който с удар по земя вкара поредният си гол за ЦСКА за 2:1.

В 108-мата минута след нарушение на Натаниел срещу Десподов, първият удари нападателят на ЦСКА с лакът в лицето, което му донесе и червен картон. В 115-тата минута Десподов от границата на полето върна към Кулма, котйо пусна пас на Каранга. Бразилецът би силно, но вратарят на Лудогорец успя да избие. Отново Каранга две минути по-късно отне от Сисиньо, преодоля двама защитника, но Брон отново беше пречка за гола. Малко преди края Кампаняро събори Малинов с ръка, но съдията му отсъди само жълт картон. В последната минута Десподов излезе сам срещу вратаря но би в него.

Мачът приключи при резултат 2:1 за ЦСКА, които се класират за полуфиналите на купата на България.