• 49мин

Иван Салабашев (ЦСКА)

• 72мин

Иван Салабашев (ЦСКА) асистенция - Румен Калчев

ЦСКА​ победи с 4:2 като гост тима на Марек в контрола вчера. По два гола за “червените” вкараха Димитър Бербатов и неговият връстник Салабашев. Последният в момента отбива военна служба и изигра втория си мач за мъжкия тим след гостуването на ЦСКА в Орешец за среща от турнира за Kупата на България. За дупничани точни бяха Пехливански и Лудачки. Поради контузиите на повечето от титулярните играчи старши треньорът Димитър Пенев беше принуден да разчита на младите футболисти. Това не попречи на двата състава да направят един зрелищен спектакъл, в който зрителите успяха да видят шест гола. Мачът започна в нормално темпо, като и двата отбора пропиляха по няколко чисти положения още в самото начало. Все пак армейците бяха по-настоятелни и успяха да поведат в резултата в 25-ата минута с красив гол на Бербатов. Той се пребори за една спорна топка, преодоля двама от противниковите защитници и с прецизен удар от около 15 метра направи 1:0 за ЦСКА. Футболистите на Марек обаче само пет минути по-късно успяха да изравнят чрез Пехливански, който излезе сам срещу вратаря на “червените” Ивайло Иванов и технично прокара топката под плонжа му. В 32-ата мин дупничани успяха да поведат в резултата с гол на Лудачки, който получи перфектен пас от капитана Кръстев. Пет минути след това Бербатов навърза трима защитници и с точен изстрел отново възстанови равенството 2:2, което се запази и до края на полувремето. След почивката за състава на ЦСКА в игра влязоха Тадич, Симеонов, Калчев и Салабашев. Последният успя да вкара два гола за ЦСКА. За 3:2 Салабашев бе точен след самостоятелен рейд още в 4-ата мин от второто полувреме. Той оформи и крайното 4:2 за армейците в 72-ата мин, когато реализира пас на Калчев. След мача целият тим на ЦСКА бе поканен на банкет в почивната станция на енергото на десетина километра от Дупница. Там домакините бяха приготвили печено прасенце за важните гости, към които се присъединиха и ветераните на клуба Иван Колев, Гацо Стоянов и Крум Янев.