• 86мин

8. Никола Цанев (ЦДНА)

НАСТЪПВА ПРОЛЕТТА ПО ФУТБОЛНИТЕ ТЕРЕНИ

С ДИЕВ „СПАРТАК“ (Пд) НАМЕРИ СЕБЕ СИ

ПЛОВДИВ, 10 март. (По телефона). – Първото полувреме бе неуспешно за домакините. Крайната защита с мъка удържаше нападателите на ЦДНА и само отличната игра на Манолов предотврати ред неприятности. Полузащитниците Димов и Момин играха дефанзивно и Лазаров сам не бе с състояние да се справи с възложената му роля на обединително звено между защита и нападение. Особено безлично бе нападението, в което отсъствието на Диев се чувствуваше осезателно. ЦДНА доминираше подчертано през тази част от играта. Отзад Ковачев (като втори защитник в схемата 4-2-4) респектираше със спокойната си и уверена игра, а нападателите умело водени от Панайотов (забележително добър днес) атакуваха бързо и остро. Най-яркият момент в целия мач бе едно класическо модерно проведено нападение на ЦДНА в 25 мин., което изведе Якимов в чиста позиция. Голът по чудо бе спасен след кратко разбъркване на голлинията. ЦДНА имаше още две великолепни възможности, но Цанев и Ранков бяха неточни.

Влизането на Диев през второто полувреме вля увереност в „Спартак“ и промени облика на играта. Минутите се нижеха при променливо надмощие и поднесоха множество интересни схватки пред двете врати, а напрежението растеше. След пропуски на Цанев в 53 мин. и Якимов в 54 мин., Душев отблизо прати топката в мрежата – 1:0 за „Спартак“. Радостта на пловдивчани беше краткотрайна. Цанев се промъкна в защитата и от десетина метра изравни – 1:1. В последната минута Иванов отби топката от голлинията, а секунди след това напречната греда спаси ЦДНА от сигурен гол...