• Богданов

• 58мин

Никола Цанев (ЦСКА „Ч. знаме“)

„СПАРТАК“ (Пд) – ЦСКА „Червено знаме“ 0:1

ПЛОВДИВ, 27 ноември. На стадион „Девети септември“ днес се разви една динамична и оспорвана борба между двата отбора от „А“ републиканска група по футбол – шампиона на страната ЦСКА „Ч. знаме“ и местния „Спартак“. Въпреки че състезателите от пловдивския отбор установиха известен териториален превес, те се оказаха по-слаби стрелци, погрешно сбиваха играта в центъра, разчитайки предимно на Дишков, който бе добре пазен.

Гостите бяха по-щастливи. На тях им се удаде първи да открият резултата в 58-та минута след 11-метров удар, който Цанев изпълни сполучливо. По нататашните им усилия бяха насочени към запазването на резултата. С точни и съгласувани действия те сгъстиха своята защита и постигнаха целта си.

Съдията Румянчев даде последния сигнал на срещата при резултат 1:0 в полза на ЦСКА „Ч. знаме“. (БТА)

Предоставил Тодор Гърбатов

0:1 ЦСКА „Ч. знаме“ печели в Пловдив

ПЛОВДИВ. – Началото беше бурно, спартаковци се хвърлиха смело напред. Те бързаха да решат мача в първите минути. В 14 мин. Дишков излезе сам напред, но топката му бе избита от Василев в ъглов удар. Само след 6 минути пак той изпълни свободен удар, който улучи напречната греда. Само толкова! До края ударите във вратата на ЦСКА „Ч. знаме“ бяха рядкост.

Гостите изненадаха с отличната си игрова дисциплина. Те приложиха системата 4-3-3 (като третият нападател бе изтеглен по-назад), а при нападение целият отбор се изнасяше напред в „пакет“. Все пак маниерът на игра им бе преди всичко да се защитават, а след това да нападат. Това особено пролича след гола, когато пловдивчани упражниха безплоден, стихиен натиск. През това време гостите заиграха погрешно, като предпочитаха повече да се отбраняват, а на моменти безцелно да чистят топката, което развали донякъде доброто впечатление. Отборът на ЦСКА „Ч. знаме“ бе по-техничен, а състезателите му – по-бързи, но те също отправиха малко удари във вратата, които Станков майсторски спаси.

Въпреки загубата „Спартак“ игра добре, но се забелязват някои слабости в отбраната, специално Момин, който играе безотговорно и се опитва напразно да лъже пред вратата.