Дата: 2 август 1932 г. 18:00 ч. – отложен от 24 юли 1932 г.
Турнир: Първа софийска дивизия 1931/32 (10-и кръг)
Стадион: Славия (до Руски паметник), София

• Гол

неизвестен (Спортклуб Сф.)

• Дузпа - гол

неизвестен (АС 23)

На 24 юли 1932 мача е прекъснат при резултат 0:0 в 67 минута, заради тежка контузия на Генков от АС 23 , на 2 август са доиграни оставащите 23 минути.

На 24 юли главен съдия е Тодор Атанасов , на 2 август е Стефан Чумпалов

Мачът АС 23 -Спортклуб не завърши Един счупен крак прекъсна мача в 67-та минута при 0:0. Нещастието на Генков от АС23. слабата игра на двата тима

В 9-та минута един силен ляв шут принуждава вратаря на Спорт да отбие топката корнер. После Спорт атакува, Дермонски прави грешка с излизане на пред, което предизвиква паника и вратата му е
корнер.“ В 24-та минута центъра на АС 23 ч Вл. Тодоров получава дурх,вратаря на Спорт излиза напред спасява, Тодоров бие и гола е неминуем: едва докоснал топката,
отклонява и минава край дирека вратата. В 27-та минута Спорт е сам пред вратата
забавя удара за сигурен гол и топката е хааната от Дермонски,
Веднага с поването на второто полувреме Вл.
Тодоров подава на л. крило, което шутира и А. С. корнер вместо гол. Спортклуб е в чести нападения, създава паника пред вратата на А. С. 23, където отбраната действува много безсистемно и разбъркано. Към 15-та минута Вл. Тодоров скъсва отбраната на Спортклуб и само бързото действие на Златарев (Джулето), осуетява опасното му действие,като прави корнер, От Спортклуб забележително добре игра Златарев и отличен бе вратаря. от А. С. 23 вратаря Дермонски бр отличен, неугдорен и много ефикасен бе Вл. Тодоров, който единствен се бореше добре

Доиграването на този мач Представляваше грамаден интерес и нервност у играчи и публика, като се знаеше, че само един гол от едната или друга страна решаваше съдбата на двата клуба по отношение на последното място. И затова Спортклуб след като откри пръв резултата веднага се дръпна в отбрана. това бе фаталната му грешка защото той веднага бе притиснат около вратата си и даже и да
не беше прибързаната дузпа на Чумпалов, резултат пак щеше да има защото вратата на Спортклуб бе непрестанно атакувана. Ако говорим са нервно напрежение, този мач бе един, който достигна кулминационата точка. особенно бе положението при
дузпата. след като А. С. би един път и направи гола, Чумпалов нареди дузпата да се повтори защото някои играчи се спуснали към гола преди удара. Разбира се, че паузата до повторението на дузпата обтегна до „скъс