• Юруков

• 22мин

Костадин Костадинов (Чавдар)

Стойчев (Средец Сф)

Вчерашната среща протипопостави два тима с различен маниер на игра. Единият от тях - «Средец» провеждаше ниска, свързана игра, с къси подавания, а другият - «Чавдар», игра с внезапни бързи прехвърляния напред. По-добър беше тимът на служителите при столичната община, който имаше надмощие през две трети от играта, но не можа да спечели срещата, поради самоотвержената игра главно на Василев и Петров, които спасиха тима си от поражение. Добри от отбраната на «Чавдар» бяха също така Янев и Цанев, а в нападението - Ангелов и Коняров бяха най-опасни. От тимът на «Средец» добра игра показаха страничните халфове Загорски и Генков, които подхранваха много добре нападението си. Заслужава да се спомене също така, че отличният Стойчев вече почти е възвърнал старата си форма и беше трън в противниковата отбрана. Къртовска работа вършеше и десният инсайд Димитров, но общо всички не бяха резултатни.

Играта протече така:

От 1 до 15 мин. Разменени напредвания. Опасен пробив на Ангелов, който завършва с удар в дирека. И пред вратата на «Чавдар» не е реализирано много изгодно положение. От 15 до 30 м. - надмощие на «Средец». В 22 минута при откъслечно нападение К. Василев открива. От 30 до 45 м. - Пълно надмощие на «Средец», но въпреки многото отлични положения, резултатът не е изравнен.

От 45 до 60 мин. Играта става мно го жива. «Средец» е минал изцяло в полето на противника си. При едно от многото меллета, Чипев насмалко не праща в собствената си мрежа. Отлични положения биват пропуснати. От 60 до 75 мин. Топката продължава да е пред врата на «Чавдар». Играчите на последния провеждат само откъслечни нападения. При едно от тях Лазаров има възможност да прати в мрежата, но топката среща дирека. Пет минути след това при пробив на дясното крило, то е спънато грубо и фут. съдия отсъжда дузпа. Стойчев бие отлично и изравнява резултата. От 75 до 90 мин. Разпределено надмощие. И двата тима полагат усилия да вкарат почетен гол, но резултатът остава 1:1.

Ръководството на футболния съдия Т. Стоянов бе общо взето добро.