• Калъчев

• Джуров

• 51мин

Асен Петров (Чавдар)

Мачът привлече на игрището повече от 5500 души. Точно в 18 ч. и 10 мин. футб. съдия г-н Топалов даде сигнал за началото. Ударът имат гостите. В първите 20 сек. Варненци стремително нападат, Недев бие страшен шут от 5 метра, но … в ръцете на вратаря. Софиянци от своя страна подават топката и обсаждат за няколко минути вратата на „ТВ“. В 5 мин. Ангелов (Старото) поема от Пачеджиев и от 10 метра бие светкавичен удар, но вратаря на „ТВ“ скача и лови, спасявайки един сигурен гол. Играта е бърза, и двата тима играят много свързано и легално. Красиви положения се редят едно след друго и в двете половини на игрището. Надмощието до 15 мин. е поделено. Ангелов, който е най-опасен пред вратата на „ТВ“, в 16 мин. се откъсва от отбраната и тича сам срещу вратаря. От 5 м. той бие бомбен удар, но топката се удря в десния дирек и се връща назад, лявото крило я поема и шутира силно, но топката отново се удря в дирека и излиза в аут. Необикновен шанс за „ТВ“, един сигурен гол е спасен. Една минута след това Старото поема от Пачеджиев и от 3 м. забива, но вратаря отбива с юмрук, нов удар, но … топката минава над вратата. Още един сигурен гол е спасен. Варненци нападат и обсаждат за известно време вратата на „Чавдар“. Отбраната на софиянци се брани много добре и се бори геройски. Минават 30 мин. и играта е все още бърза и красива. В 35 мин. Недев (ТВ) поема една отлична топка от лявото крило Конаков и тича сам пред вратата на „Чавдар“. От 4 м. той бие, всички очакват гол, но … топката е бита в ръцете на вратаря. За втори път Недев пропуща сигурен гол. Минават 40 мин., а играта не отслабва бързото темпо. Нападателите на двете страни играят много свързано, въпреки всичко обаче, полувремето свършва без резултат.

Второто полувреме варненци нападат от първата минута и обсаждат вратата на „Чавдар“. Петров прехвърля към центъра, Пачеджиев поема и пласира на дясното крило. Последното поема, тича към вратата и бие от 10 м., но високо. В 5-та мин. Калъчев поема и подава на ц.н. Джуров. Последния излъгва Петров и остава сам пред вратата, бие от 5 м., но изкарва вън. В 6-та мин. рефера отсъжда фаул пред вратата на „ТВ“. Десния бек на „Чавдар“ Петров бие бомбен шут. Топката се провира просто през стената от варненци и се забива в левия ъгъл. Варненци веднага провеждат бързо нападение и полагат усиля да изравнят. Джуров пак поема една хубава топка и тича сам срещу вратаря на „Чавдар“. Всички очакват сигурен гол. Той бие от 4 м., но отново изкарва в аут. Топката е прехвърлена пред противната врата. Тримата нападатели, останали сами пред вратата на „ТВ“ дриблират кой знае защо и забавят пращането на топката в мрежата. Отбраната на „ТВ“ се намесва и спасява. Играчите и на двата тима са потънали в пот. Играта е все още бърза, остават още 15 мин. Варненци са неуморими и обсаждат често вратата на „Чавдар“. В 40-та мин. настава драматично положение, Конаков шутира неспасяемо, но топката се удря в дирека. Една мин. след това Ангелов шутира във вратата на Варна, но и тук топката се удря в дирека. Два сигурни гола на двете страни са пропуснати. Въпреки устрема на варненци, мачът завърши при резултат 1:0 за „Чавдар“. Футболния съдия г-н Топалов свири много добре.