• 50мин

Борислав Каменски (ФК 13)

Лозан Коцев (ФК 13)

ФК13 бие АС23 с 4:2 (1:2)

Вчера при слабо посещение на игрище Левски се игра един „зимен мач“, който повлия за развитието на самата игра. Размекналия терен от снега и предишния мач пречеха да се покаже дейстаителната стойност на двата състезаващи се тима.АС23 изгуби мача въпреки, че головият  резултат бе открит и покачен от него. Неговите играчи, обаче, са физически по-слаби и се изтощиха, това пролича особено през второто полувреме. Освен това, крайната отбрана беше в неразбирателство с целия тим. Тя има цялата вина за трите  последователни гола, които нападението на ФК13 отбеляза- За отбелязване е, че те беха маркирани все по един и същ начин: нападението на АС23 задържа играта напред, и когато топката се пренесе към другия гол навестява мрежата ФК13, без да очаква — защото началото на мача подсказваше съвсем друго — спечели победата, главно благодарение на това, че играчите му се показаха по-добри за особеностите на вчерашния терен.Сетне — една от главните причини за този резултат е и отсътствието на две добри сили за тима на АС23- Дермонски и Тодоров, които за сега почиват от контузии. При тяхно участие и при едно по хубаво време, безспорно, би могло да се очаква по-добра игра и по реален резултат. Как се разви мача. В началото на първото полувреме инциативата е повече в ръцете на нападението на АС23, което работи отлично и поставя в трудни положения отбраната на ФК13, въпреки участието на Мищалов. при един отлично използуван корнер, топката е в гола- 1:0 за АС23.Известно време играта е в центъра, пренася се към двете врати и не дълго след откриването на резултата, последния е покачен едно нападение на дясното крило
на АС23 и един хубав негов удар, при който топката изменя направлението си от крака на противниковия лявъ хафбек завършва с гол 2:0 за АС23. Плонжът на Савов е късно направен и топката минава под тялото му. Бързо покаченият резултат инпулсирй всички играчи. Нападението на ФК13 е в нападение, един от бековете на АС23 прави фаул и
Кр. Стоичков с хубав удар превръща последния в първи гол за тима си: 2:1 за АС23 полувремето завърши при това голово съотношение, през втория хафтайм  инициативата е повечето в ръцете на ФК13- У играчите на АС23 се забелязва изтощаване.
Нападението на АС23 задържа играта пред противниковата врата, но когато топката се прехвърли напред— бековете на НС23, поради недоразумения, дадоха възможност за изравняване — Каменски с хубав, силен удар бележи 2:2 пак по същия начин — малко след това Лозан Коцев  маркира 2 последователни гола, които преобразиха резултата на 4:2 за ФК13
Реферът г. Никола Досев ръководи спокойно играта.Той много умело маркираше правените опити за груба игра.