неизвестен (Хан Омуртаг)

• 35мин

АС 23​ бие Хан-Омургаг с 6:2 (3.2)

Сърдечният прием на шуменци

Шумен, 20. VII. 34 г (от нашия кореспондент). С пристигането на влака в шуменската гара бяхме приятно изненадани от сърдечния ни прием на шуменци, на гарата ни чакаха голям брой членове на домакина с. к. Хан-Омуртаг, начело с военна музика. Образува се манифестация, която спря пред възпоменателната плоча в памет на падналите във войните шуменци,тук водачът на тима положи венец от живи цветя, докато музиката свиреше „Кол-славен“. Мачът бе под покровителството на началника на гарнизона г. полк. Марков и се състоя на новото доста добро игрище на Хан-Омуртаг до гимназията. Въпреки делничния ден, интересът към мача бе много голям и посещението по-добро, отколкото дори в праздничен ден. След обичайните поздравления и церемонии, мачът започна в 6'30 ч. Още в първите минути АС 23 печели дузпа, която Ангелов лесно обърна в гол. Не след малко Ангелов покачва на 2:0. след десетина минути АС 23 печели нова дузпа, приеждена пресилено от рефера. Лявото крило В. Йорданов я обръща в гол. Въпреки аванса от 3:0, шуменци не се отчайват и предприемат опасни нападения. при едно от тях  Дермонски се спуща да улови топката, но бива контузен в лявата ръка и пропуска първия гол. Не след дълго Хан-Омуртаг печели втори гол, добре изработен. Поради болките в ръката Дермонски бива . сменен с резервния вратар Н. Балъкчиев. При разгорещена борба, полувремето завърши с 3:2 за АС 23. Цялото второ полувреме измина при значително надмощие на АС 23 ,които особно към края даде красива, добре свързана и ефикасна игра.Особно добре игра Д. Байкушев на новия си пост център-хафбек.Той се свърза отлично със съиграчите си, а покрай него целия дефанс на АС 23 игра добре. Байкушев спечели големи симпатии в шуменската публика. В  нападението най добър  бе неуморимия Ангелов, в който се концентрираха всички коибинации. тимът на шуменци е доста надежден, но без рутина в играта. Рефера бе обективен.