• 24мин

3. Димчо Марков (Хасково)

• 32мин

6. Георги Куманов (Хасково)

Това, че армейците ща загубят и от последния в класирането, не в очаквал никой, Още повече ст. треньорът им Димитър Пенев преди мача сподели: “До срещата ни за Купата на шампионите остава малко време, онова, което бе нарушено със заминаването на Стоичков и Костадинов, трябва да възстановим отново, т.е. да си възвърнем острия нападателен стил на игра. За срещата с „Хасково“ съм оптимист.“

Уви! Няма никакво основание за оптимизъм, макар че на терена излязоха опитни титулярни футболисти. Самоуверената защита на армейците сбърка още във втората минута. Емил Димитров на се разбра с вратаря Апостолов и отбитата от него топка попадна в Ивайло Стойнов. Левият крак на крилото бе точен. Топката премина през куп от играчи и се спря в мрежата. Гол на защитата, гол и на вратаря!

Твърде шаблонно действаха през първото полувреме армейските нападатели. След всеки хубав пробив по крилото бързият Антон Димитров отправяше топката към точката за дузпа с надежда някой негов съиграч да нанесе решителен удар. Този тактически ход бе бързо разгадан от защитата на домакините.

В 23-ата минута при една контраатака на хасковлии Куманов бе подкосен в наказателното поле дузпа, Марков би така, че позволи на вратаря да парира неговия удар.

Това, Което не направи Марков, направи Куманов. Който от пряк удар накара вратаря Апостолов да извади топката от мрежата 2:0.

Единствената заплаха на армейците бе топката, отправена от Георгиев, който срещна напречната греда.

През цялото второ полувреме играта бе в полето на домакините, които само се бранеха. Методиев, Метларов, Аладжов и Килапов с мъка се придвижваха по терена - просто нямаха сили.

Срещу този безпомощен отбор ЦСКА се оказа още по-безпомощен, въпреки че до последният съдийки сигнал атакуваше с по 7-8 души. Напразно Георгиев сипеше един след друг голови пасове. На два пъти той изведе Витанов сам срещу празната врата. Но нападателят бе неточен. В решаващия момент грешаха и Бакалов, и Янчев, и Киров, и заменилият го Павлов.

В края на краищата един слаб отбор победи друг слаб отбор.