Дата: 22 март 2006 г. 17:00 ч. – отложен от 19 декември 2005 г.
Турнир: Купа на България 2005/06 (Осминафинал)
Съдия: Кунц Кирхер /Германия/
На живо по: Канал 1
  • 43мин

18. Мурад Хидиуед (ЦСКА)

ЦСКА​ победи Литекс с 1:0 в мач за Купата на България и се класира за четвъртфиналите. Мачът се игра пред 6000 фенове на стадион „Българска армия“.

В 20-ата минута Гъргоров направи отличен пас към Трика в наказателното поле, но румънецът изпусна момента, не успя да се възползва от добрата възможност и прати топката встрани.

Две минути по-късно Хидиуед пресече топката в наказателното поле, Да Зади я насочи към вратата, но стражът Вутов се разтегна и я изби в корнер. Червените откриха резултата в 43-ата минута, когато Янев центрира топката от свободен удар, отсъден за фаул срещу Гъргоров. Хидиуед надскочи всички в наказателното поле и направи резултата 1:0 за ЦСКА.

В 56-ата минута Янев отново пресече топката и отново Хидиуед беше този, който я насочи към вратата, но този път право в ръцете на Вутов.

В 80-ата минута червените пропуснаха най-добрата възможност да удвоят преднината си. Янев подаде топката по дясното крило към влезлия като резерва Юруков, който остана очи в очи със стража Вутов. Той се опита да изрита топката покрай него, но малко не му достигна и тя мина встрани от вратата.