19. Кирил Десподов (ЦСКА) асистенция - Едвин Джеси

• 33мин

• 38мин

9. Мауридес (ЦСКА)

ЦСКА​ победи Флайераларм Адмира с класическото 3:0 в първа среща от втори квалификационен кръг за Лига Европа, играна на стадион „Българска армия“.

През първото полувреме ЦСКА игра на много бързи обороти и грешеше рядко. В 15-ата минута  Джеси центрира отляво, а Жоржиньо стреля, но топката се отби в тялото на австрийски футболист. В 25-тата минута Кирил Десподов се освободи от пазача си и пусна пас към Мауридес в наказателното поле. Тьолке от Адмира Вакер се намери много грубо и изби топката от краката на бразилеца, но съдията подмина претенциите за дузпа.

В 29-тата минута дойде първият удар на армейците. Едвин Джеси центрира топката в наказателното поле, където Кирил Десподов от точката на дузпата с глава я вкара във вратата на Лайтнер. Две минути по-късно Мауридес пусна пас на Жоржиньо в наказателното поле, но крилото на ЦСКА бе съборен от Бярне Тьолке, съдията отново подмина отново нарушението и не свири кристална дузпа за армейците.

В 34-тата минута Джеси пусна страхотен пас на Десподов в наказателното, който не сгреши и удвои резултата. Три минути по-късно Жоржиньо изведе Десподов напред, Десподов върна към Мауридес, а футболиста на Адмира Милош Спасич спря подаването с ръка. Съдията този път нямаше как да не отсъди дузпа. Зад топката застана Мауридес, който с лек удар я вкара в освободения от вратаря ляв ъгъл. В 43-тата минута Пинто центрира наказателното, вратарят на австрийците изби неубедително, топката попадна в Жеферсон, който пусна пас на Десподов, но удара му бе отбит от защитнк на Адмира.

Първото полувреме завърши при резултат 3:0. През второто полувреме армейците намалиха темпото и се прибраха в защита. Админа имаха няколко шанса да намалят резултата, но Чениаускас се справи отлично при малкото положения пред неговата врата. Последната добра възможност за ЦСКА беше в 78-мата минута, когато Десподов би точно във вратата от пряк свободен удар, но Лайтнер улови без проблем.