• 64мин

10. Георги К. Георгиев (ЦСКА)

• 84мин

7. Антон Димитров (ЦСКА)

45 минути скука. Така може да бъде характеризирана играта на ЦСКА и на"Берое“ през първото полувреме. Без покритие останаха началните атаки на гостите от Стара Загора, които сякаш искаха да припомнят, че „имало едно време“ и по-оспорвани срещи между двата отбора на стадион „Народна армия“. Постепенно се видя, че беройци само затварят играта, а топката, когато беше в тяхно владение, стигаше малко след централната зона на терена. Домакините пък си въобразиха, че може да се играе някаква смес от ходом без идея и мнимо бързо. Сполучиха само в единствената си разумна триходова комбинация - пас на Стоилов надясно към Антон Димитров, който умело центрира и Марашлиев в 27-ата мин. едва закара топката зад голлинията - 1:0.

През втората половина на мача беройци се опитаха още от самото начало да нарушат апатията отпреди почивката. Дразнителят бе познатият ни Йордан Митев, който (непосилно за сам човек) създаваше критични ситуации при домакините и даваше точни пасове, които целяха „да обърнат нещата“. Получи се една напречна греда на влезлия Петров в отговор на Георгиев за ЦСКА.

Плахото активизиране на беройци събуди младостта на армейците и резултатът набъбна до 3:0 за ЦСКА. В тези минути Георгиев като че ли отговори на въпроса кой ще бъде конструктор на „червените“ до края на този сезон. Александров (съдията Димитров подмина явна дузпа, след като състезателят „бе свлечен“ при 2:0) и Стоилов пък доказаха, че имат желание да се учат от опитния Георгиев, чиято ламбада победи скуката. Освен играта на своите, публита видя на трибуните и колумбийските си (вече) любимци Бернардо Редин (зодия Риба) и Карлос Пимиенто (зодия Везни), които след срещата бяха лаконични: „С новите си съотборници от ЦСКА ще установим лесен контакт на терена. впечатлени сме от техниката на Георгиев и бързината на Антон Димитров."

Това, което остана „скрито", но трябва да се знае, е, че старши треньорът на беройци Борис Ангелов не потърси „странични фактори“ за загубата, а по достойнство оцени победата на съперника. Какво ли ще стане, ако имаме повече футболни хора, които „виждат грешките в собствените си очи...“. Най-много да тръгнем за Европа със „сламки", а те са по-малки и по-ясно се вижда докъде сме стигнали и накъде вървим...