11. Павел Головодов (ЦСКА)

• 76мин

18. Радой Божилов (ЦСКА)

4. Божидар Чорбаджийски (ЦСКА)

ЦСКА​ успя да се класира за 1/16-финалите на турнира за Купата на България, след като постигна победа над Ботев Ихтиман с 5:0.

Коце Хазуров вкара два гола за домакините в 6-ата и 58-ата минути, а Головодов направи резултата класически в 57-ата минута. В 78-ата минута Божилов покачи на 4:0, а крайният резултат оформи Чорбаджийски в 85-ата минута.

"Червените“ тотално доминираха на терена и можеха да реализират и по-убедителен успех. Така тази есен те за втори път надиграха тима от Ихтиман след битката помежду им за първенство.

В следващия си мач за Купата от 1/16 финалите ЦСКА със сигурност ще бъде домакин според правилата на жребия. Той ще бъде в петък.

Още в 6-ата минута домакините стигнаха до попадение и откриха резултата. Кикарин направи страхотен рейд отляво и достигна до аутлинията, а след това с остър пас намери Коце Хазуров, който реализира от няколко метра в опразнената врата.

В 20-ата минута домакините бяха на косъм от втори гол, но стражът на ихтиманци направи страхотно спасяване.

Галчев получи хубав пас и направи страхотен пробив, а след това насочи топката към точката на дузпата, където Аясс стреля много силно, но право в тялото на вратаря.

Шест минути след това домакините имаха още един шанс, след като Головодов видя включването на Кикарин и го изведе в наказателното поле, където бранителят центрира остро към малкия пеналт, но няколко сантиметра не достигнаха на Хазуров да вкара втория си гол.

Малко преди почивката Галчев стреля от 30 метра, но право в ръцете на стража на Ботев.

В 43-ата минута Чорбаджийски имаше страхотен шанс пред себе си, но от 5-6 метра не успя да вкара топката във вратата след центриране на Галчев.

След почивката домакините се активизираха още повече и в 48-ата минута удвоиха аванса си.

Хазуров отново бе точен. Головодов направи впечатляващ пробив, а след това от аутлинията върна назад към свой съотборник и след кратко меле топката достигна до нападателя, който изпревари противниковия страж и вкара топката във вратата.

В 57-ата минута резултатът вече бе класически след страхотен фалцов удар на Головодов от страничната граница на наказателното поле в близкия горен ъгъл.

Десетина минути след това Хазуров направи сериозен пропуск и така пропиля шанс да оформи хеттрика си.

В 78-ата минута домакините вкараха и четвърто попадение. Аясс намери със страхотен извеждащ пас Божилов, който се измъкна от засадата и останал сам срещу Маринов го преодоля с нисък удар до дясната греда.

Крайният резултат бе оформен от Чорбаджийски, който вкара дебютния си гол за тима в 85-ата минута. Галчев центрира от корнер, а бранителят с глава от няколко метра реализира.

В последните секунди гостите нацелиха греда.