Турнир: „А“ професионална футболна група 1997/98 (24-ти кръг)

• 40мин

7. Йорданов (Левски Кн)

• 50мин

11. Бончо Генчев (ЦСКА)

ЦСКА​ безпроблемно победи гостите от „Левски“ (Кн) с 3:1 и се укрепи на третото място в таблицата. Отборът вече е само на една точка зад вечния си съперник „Левски“ (Сф). Двата тима излизат в супердербито на ХХУ кръг на 10 април.

Тринадесет хиляди зрители бяха дошли на ст. „Българска армия“, за да наблюдават последния мач на своя идол Стоичков, преди да замине за двумачовата арабска авантюра с „Ал Насър“. „Осмицата“ имаше огромно желание да се разпише пред очите на „червените“ фенове, но на два пъти сбърка сам срещу вратаря Петков. Камата все пак направи шоу за публиката, а след негово центриране от корнер Андонов с глава откри резултата.

В 25-ата минута мълниеносна комбинация, започната от Трифон Иванов и продължена от Деянов, изведе отново благоевградчанина в изгодна позиция и той записа втория си „пролетен“ гол, припомняйки си как се козирува. И когато настръхналите за още голове „червени“ фенове очакваха нови топки във вратата на Краси Петков, кълбото посети мрежата на съименника му от ЦСКА. Груба грешка на Трифон Иванов позволи на Йорданов да намали в 40-ата минута. „Седмицата“ на кюстендилци можеше да стане герой на мача, ако в следващата минута не пропусна сам срещу вратаря.

Туньо напоследък видимо е излязъл от форма и смяната му на почивката бе логична. „Капитанската“ криза явно се отразява на „железния“ защитник, показателна бе ситуацията, когато Иванов от 30 метра си донесе и нагласи топката за изпълнение на фаул, а ударът би Стоичков. Милен Петков също не се чувстваше уютно отзад, но след появата на Гошо Йорданов и Лулчев халфът заплува в свои води в средата на терена и на няколко пъти демонстрира отлично взаимодействие с приятеля си Мето Деянов.

Двубоят приключи на практика в 50-ата мин, когато след перфектен извеждащ пас на Ламята последва центриране на Кременлиев и Бончо Генчев с глава вкара 12-ия си гол в шампионата. До края червените“ с аристократично пренебрежение направиха куп пропуски и се разминаха с по-убедителен успех. Футболистите на „Левски“ се примириха с резултата, а забитият им нападател Христо Марашлиев остана изолиран.