• 9

17. Костадин Хазуров (ЦСКА)

• 78мин

9. Преслав Йорданов (ЦСКА)

Пред около 100 зрители новият ЦСКА постигна първа победа, след като надви с 2:0 професионалистите от Литекс II в контролна среща, играна на стадион „Георги Бенковски“ в Тетевен.

"Червените“ стигнаха до успеха съвсем заслужено, а головете вкараха нападателите Костадин Хазуров и Преслав Йорданов. Първият се разписа от дузпа в 26-ата минута, а бившият стрелец на Локомотив София беше точен след почивката.

Пред „червените“ се откри добра възможност да поведат още в 3-ата минута. Тогава Борис Галчев напредна в половината на Литекс II и центрира към новото попълнение КостадинХазуров. Вместо да скъса мрежата, обаче нападателят от удобна позиция не уцели вратата.

Ловчанлии отговориха в 18-ата минута с опасен удар на Даскалов, който получи пас отляво и стреля, но Анатоли Господинов се справи отлично със ситуацията. 120 секунди след това Хазуров беше намерен на точката за дузпата, но шутът му беше много слаб и по никакъв начин не затрудни вратаря Александър Иванов.

В 26-ата минута ЦСКА поведе. Галчев изведе великолепно Хазуров зад защитата и стражът на Литекс фаулира тарана. Главният съдия не се поколеба и отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Хазуров и този път не сбърка – 1:0.

2 минути преди края на първото полувреме Николай Цветков-Демона можеше да удвои преднината на „армейците", след като беше изведен на добра позиция от Радой Божилов, но Иванов парира изстрела му.

Втората част започна с натиск на ЦСКА и в 47-ата минута резервата Владислав Узунов пробва изненадващ шут, но встрани от целта. В 55-ата минута Милен Кикарин напредна и центрира към Григор Долапчиев, който разочарова с изявата си, стреляйки много нескопосано.

Кикарин продължи с активната си игра по фланга и в 69-ата минута подаде към Преслав Йорданов в наказателното поле. Бившият стрелец на Локомотив София засече с глава, но топката излезе в аут.

2 минути след това Литекс II беше много близо до изравняване. Третият вратар на ЦСКА Слави Петров беше излязъл напред, Тонислав Иванов го видя и се опита да го прехвърли, топката обаче мина встрани от дясната греда.

В 78-ата минута обаче нямаше какво да спаси Литекс II от втори гол. Радой Божилов центрира от корнер, последва разбъркване в наказателното поле, където Йорданов се оказа най-съобразителен и удвои преднината на ЦСКА.

До края не падна нов гол и столичани съвсем заслужено спечелиха с 2:0.