2. Станислав Бачев (Литекс)

• сл.кр.

29. Ибрахима Гай (ЦСКА)

• сл.кр.

Минути преди мача: изпълява се националния химн на Република България, на стадиона има около 14000 зрители, по трибуните доминира червеният цвят.

Начало - армейците нападат наляво и започват играта от центъра

4-а мин. - играта се води умерено, като и двата отбора успяха да направят по едно нарушение. Нямо удари към нито една от двете врати

В сектор „А“ се появи и Христо Стоичков, под възторжените възгласи на своите почитатели по трибуните

9-а мин. - ЖК за капитана на Литекс 6.Росен Кирилов за грубо нарушение срещу Христо Янев в средата на терена

11-а мин. - и двата отбора се проучват, без опасни положения към вратите. Любопитно е, че днес нападателят ни 19.Евгени Йорданов играе като дефанзивен халф

15-а мин. - Христо Янев изпълнява фаул след нарушение срещу Велизар Димитров, като от 30 метра срещу вратаря пробва заучено положение и шутира остро. Двама играчи на червените се раминават с топката

17-а мин. - Христо Янев извежда с пас от центъра Емил Гъргоров в добра позиция, той преодолява двама бранители на Литекс и почти от точката на дузпата бие силно, но право в тялото на вратаря и Здравков спасява

22-а мин. - второ много чисто положение пропуснато от червените: Велизар Димитров нахлува към центъра и подава отлично към Хазуров, който с глава обработва топката и я праща по долния ляв ъгъл към вратата, но Здравков със сетни усилия я спасява

23-а мин. - Велизар Димитров овладява топка от корнер, извежда Христо Янев към далечната греда по диагонал, Янев отправя силен шут към вратата, но Здравков отново се проявява отлично и става герой за отбора си днес

29-а мин. - ЖК за 29.Ибрахима Гай за грубо нарушение срещу Десислав Русев

31-а мин. - ЖК и за 12.Стоян Колев за реплика към съдията, а миг преди това показа и ЖК за 16.Десислав Русев за разкарване на топката

35-а мин. - четвърто отлично положение, спасено блестящо от героя на мача Здравко Здравков: Христо Янев извежда на стрелкова позиция Евгени Йорданов, който пуска топката покрай вратаря, Здравков с върха на пръстите си я отбива

38-а мин. - гол за Литекс на Живко Желев след изпълнение на пряк свободен удар

40-а мин. - ЧК за 27.Тиаго Силва за удар срещу Йордан Тодоров без топка при спряла игра. Литекс продължават играта с десет играчи на терена

43-а мин. - при контраатака на червените, Янев получава удобна топка , поема и след две крачки я пуска по земя на Велизар Димитров. Димитров решава да спре топката за миг и се забавя, топката е избита от противников играч

44-а мин. - след нарушение на Йеленкович срещу Христо Янев, топката е у Гъргоров, който центрира в наказателното поле, получава се разбъркване, в края на което топката попада у Йордан Тодоров. Подава на Карлос, който от своя страна пробва задна ножица, но топката излита над напречната греда

45-а мин. - 2 минути продължение

45+2 мин. - в добавеното време армейците правят пет последователни центрирания, но играчите от Литекс реагират адекватно и преодоляват опасностите

45+2 мин. - край на първо полувреме

Начало на второ полувреме: една смяна в Литекс: на мястото 32.Пол Ададо влиза в игра 13.Николай Димитров

47-а мин. - Христо Янев пробва силен шут извън наказателното поле към вратата на ловчанлии, топката минава встрани от десния страничен стълб

49-а мин. - Емил Гъргоров от фаул праща топката в ъгъла на вратата на Здравков, но вратарят на гостите е отново блестящ

54-а мин. - отново Христо Янев опитва силен удар към Здравков от дъгата на наказателното поле, но отново Здравков спасява

57-а мин. - ГООЛ за ЦСКА! Жоао Карлос! След изпълнен от Янев корнер, той центрира пред вратата на ловчанлии, топката попада в Жоао Карлос, спира я с гърди и от 3 метра изравнява

59-а мин. - втора смяна в Литекс: излиза 16.Десислав Русев, влиза 15.Ангел Русев

61-а мин. - първа смяна в ЦСКА: излиза 24.Хазуров, влиза в игра 21.Сакалиев

68-а мин. - трета, принудителна, смяна в Литекс: излиза 17.Златомир Загорчич, влиза 5.Костадин Джамбазов

71-а мин. - ГОООЛ за ЦСКА!!!! Гъргоров!! При контраатака на червените, капитанът ни Тодор Янчев извежда Гъргоров отляво, Бадема напредва и преодолява защитата на Литекс, нахлува в наказателното поле и с елегантен удар вкарва второто попадение

80-та мин. - пропусната възможност за гол на Йорданов. След ниско центриране на Христо Янев, топката преминава през няколко футболисти и попада у Евгени Йорданов, който я праща над напречната греда

83-а мин. - блестяща възможност за попадение на Чарас, топката облизва лявата греда на вратата

84-а мин. - втори гол за Литекс: 2:2 Голмайстор е 18.Мурад Хидиуед

85-а мин. - втора смяна при червените: излиза 7.Христо Янев, влиза 20. Жоао Паоло Брито

90-а мин. - три минути продължение

90+3 мин. - край на редовното време на мача.

Следват две продължения по 15 минути

Първо продължение от петнадесет минути:

96-а мин. - трета смяна в състава на ЦСКА: излиза 23.Емил Гъргоров, влиза 14.Светослав Петров

98-а мин. - Стойко Сакалиев е грубо повален от защитник на Ловеч в наказателното поле, но реферът не реагира на нарушението и не отсъжда дузпа

100-на мин. - отново грубо покосяване, този път на земята в наказателното поле лежи Велизар Димитров, но съдията Ристосков ОТНОВО не отсъжда дузпа! Димитров получава лекарска помощ след удара

105-а мин. - край на първото продължение на мача

Второ продължение от петнадесет минути:

109-а мин. - Сакалиев е спънат отляво на наказателното поле на Литекс, това е удобна позиция за реализиране на гол. Но Велизар Димитров праща топката в аут

110-а мин. - ЖК за 19.Евгени Йорданов за нарушение срещу 18.Мурад Хидиуед

115-а мин. - по левия фланг на нападението, Брито преминава с топката през трима защитници на Литекс, последва удар, отразен от Здравко Здравков. Топката отново попада у Брито, вторият му шут минава от външната страна на десния страничен стълб

117-а мин. - играта е спряна, Чарас лежи на терена след удар в бутоните на противников играч, лекарският екип влиза за да го изкара навън, играта продължава с по десет футболисти и в двата отбора

120-а мин. - две минути продължение на второто продължение

120+2 мин. - край на второто продължение на мача. Следват дузпи