Турнир: „А“ републиканска футболна група 1991/92 (5-и кръг)
    59′
  • Валери Ганев
    65′

Христо Марашлиев (ЦСКА)

Началото на тази среща можеше да се окаже твърде щастливо за домакините. Още във втората минута ударът на Петков срещна десния стълб на вратата на гостите, а в 11-ата отново той излезе сам срещу Велинов и бе задържан с ръка от Парушев в наказателното поле. Съдията Г. Цветанов обаче вместо дузпа показа жълт картон на Зафиров за оспорване на решението му. Неотсъдените дузпи станаха 1:1, когато бе подминато нарушение и в полето на домакините срещу Ем. Димитров по неписания правилник за компенсациите.

Докато бяха свежи, локомотивци подържаха равновесие срещу лидера. Те се движеха повече, освобождаваха се от преките си пазачи и съумяха да организират няколко добри атаки, но само до наказателното поле на гостите. А опитите им да обстрелват Велинов отдалеч бяха с халосни патрони.

Гостите играха в титулярния си състав. Старши треньорът Аспарух Никодимов не спести на никого усилието на една шампионатна среща, което според него е по-добро и полезно и от най-тежката тренировка. Докато защитниците през първата част се справиха успешно с не особено сложните ребуси, поднесени им от домакините, то в средата на терена и в атака не бе сътворено нищо запомнящо се в стил „червена лавина“.

Емоциите за зрителите през второто полувреме бяха сътворени вече от футболистите, а не от съдиите. Гостите разбраха, че ако искат да запазят чисти графите си за равенство и загуби, трябва да забравят мисълта, че „съперникът сам ще се победи“. Пред вратата на Иванов стана горещо, като огъня подклаждаха главно Лечков, Марашлиев и Андонов. На три пъти Лечков излезе очи в очи с вратаря на домакините, но и трите пъти не сполучи. Особено впечатляващ бе рейдът му в 64-ата мин., когато премина сам с топката цялата половина на домакините. В 60-ата мин. пак той от свободен удар улучи гредата, а в последвалото объркване най-съобразителен и точен се оказа Марашлиев, отбелязал единствения гол на срещата.

Чест прави на „Локомотив", че не се примири със загубата. Опита се доколкото му позволяват възможностите и съперникът да изравни, пое риска да атакува и да остави свободна зона в защитата си, но респектът пред гостите попречи на младите му състезатели да отиграят със самочувствие и точност няколкото създадени голови положения. Гюджеменов се оказа в клещите на Ем. Димитров, а Костадинов и Ед. Тодоров бяха плахи и неуверени във въздушните двубои с Дочев и Парушев.

ЦСКА спечели пета поредна победа, но този път не заслужи суперлативи за играта си.