Дата: 27 октомври 1955 г.– отложен от 16 октомври 1955 г.
Турнир: „А“ републиканска футболна група 1955 (26-и кръг)

9. Панайот Панайотов (ЦДНА)

• 42мин

• 83мин

Гаврил Енев (Ч. знаме Павл) асистенция - Сребро Неделчев

Историята на мача ЦДНА - Червено знаме от първия кръг се повтори. Военнослужащите явно не очакваха такъв отпор и спечелиха трудно от последния отбор в групата на майсторите. Дълго време домакините имаха безрезултатно надмощие. Към средата на полувремето ЦДНА за почна да провежда организирани напредвания. В 25 мин. Панайотов (9) изпълни наказателен удар и откри резултата - 1:0. В 42 минута пак Панайотов би леко, вратарят на павликенци изпусна и резултатът бе увеличен на 2:0.

Второто полувреме премина при поделено надмощие. В 83 мин. лявото крило на Червено знаме Неделчев, който бе най-деен от нападателите, изпълни добре наказателен удар и след разбъркване дясната свръзка на павликенци Енев отбеляза единствения гол за своя отбор.