• 63мин

Денис Причиненко (ЦСКА II)

• 74мин

Петър И. Витанов (ЦСКА II)

Два дни след победата във Вечното дерби на „А“ група, ЦСКА надви Левски и в Младежката до 21 г. - 2:0. Двубоят се игра на стадион „Академик“ - до зала „Фестивална“.

Армейците подчиниха противника си през второто полувреме, когато вкараха от две статични положения. В 63-тата Денис Причиненко се разписа от пряк свободен удар, а в 74-ата Петър Витанов реализира от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Александър Аспарухов.

Като цяло двубоят премина скучно, а за сивотата помогна и студеното време. В 9-ата минута гол на Левски не бе зачетен заради засада. В 14-ата най-малкият на терена, роденият през 1998 г. Тодор Кръстев, направи пропуск за ЦСКА. Тази формация на „червените“ има огромни проблеми в атака и поради тази причина е взет един от голмайсторите на Елитната до 17.

В 38-ата символичните домакини имаха претенции за дузпа за игра с ръка. Това изчерпва всичко най-интересно на терена преди почивката. А малкото публика - най-вече от момчета от двете школи и техните треньори, се „забавляваше“ със словесните престрелки между треньорите Иван Атанасов и Георги Тодоров. На момента тонът ставаше неприлично остър.

А ЦСКА започна доста по-остро след почивката. Армейците отчетливо спечелиха битката в средата на терена, движеха се повече, вдигнаха оборотите... В началото не стигаха до чисти ситуации, но почнаха да обстрелват Александър Любенов. В 62-ата минута Любомир Илиев фаулира Петър Витанов около дъгата на наказателното поле. Украинският защитник Денис Причиненко, който днес бе поставен в средата на терена, се нае, шутира в долния ляв ъгъл на Любенов и порази целта - 1:0 за ЦСКА!

Нататък армейците държаха контрола върху мача с още по-голяма увереност и самочувствие. В 73-тата едва влезлият Александър Аспарухов изработи дузпа, а от бялата точка Петър Витанов матира Любенов, негов бивш  съотборник от юношеския национален тим до 19 г. До края ЦСКА имаше още 1-2 добри ситуации, докато Левски нито веднъж не застраши Анатоли Господинов.

Вглеждане в двата състава показва интересни неща. Подобно на първия отбор на ЦСКА, тук също има чужденци. Двама от защитата днес - Мисиджан и Сопусепа, са част от мъжкия състав. Подобно на Причиненко. А дебют като смяна направи дошлият като свободен агент бразилски халф Педро Енрике. Изредените играчи дадоха на „червените“ предимство в опит и физика. В същото време Тодор Кръстев е едва на 16 г.