• сл.кр.

Дончо Донев (Локо Сф)

• сл.кр.

Антон Димитров (ЦСКА)

В събота следобед в спор за третото място един срещу друг застанаха сочените предварително за финалисти ЦСКА и Локомотив (Сф). Явно и към този двубой „червените” не подходиха съвсем сериозно. Те излязоха на терена без обичайните си титуляри - Емил Димитров, Трифон Иванов, Йордан Лечков, Ивайло Киров и др. Може би за старши тоеньора Аспарух Никодимов по-важно бе не победата, а изпробването на различни тактически варианти в защита и нападение. Така или иначе в двата играни мача ЦСКА с нищо не защити реномето си на лидер в нашия шампионат. И докато треньорите и състезателите разиграваха „спорните“ варианти на терена, пратеният на стаж в Локомотив Викторио Павлов се включи чудесно от втора позиция, преодоля и изскочилия срещу него чичо Велинов и откри резултата минута преди почивката.

През втората част червените пуснаха в боя опитните бойци, които веднага свиха обръч пред вратаря Ананиев. Защитата на локомотивци започна да се пропуква, още повече че колегите й напред - Дончо Донев, Панталеев, Владимир Стоянов, Балински, трудно намираха общ език помежду си. Не можа да внесе ред в редиците на „железничарите” и влезлият Благой
Александров. Така топката взе да се озовава по-често пред Ананиев и при едно от поредните разбърквания в 78-ата мин облеклият наскоро червения екип Кирил Метков наказа с плътен удар доскорошните си съотборници - 1:1. От тук нататък нищо по-интересно не се случи, ако не броим многобройните засади на Лечков - повече от 10. Интересното стана след последния съдийски сигнал. Според регламента при равенство се изпълняваха директно дузпи. Джони Велинов се обзаложи с президента на Хасково Й. Кичеков, че щом е въпрос на дузпи, той ще спаси поне една и ЦСКА ще спечели победата. Велинов удържа на думата си - спаси още първия удар на Христов, а с това спечели кашонче „Астика” и купата за трето място, тъй като останалите изпълнители бяха точни.