Иван Колев (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 89мин

Никола Цанев (ЦСКА „Ч. знаме“)

СИЛНА ИГРА НА ЦСКА „ЧЕРВЕНО ЗНАМЕ“

„Ботев“ навлиза още веднъж в един от ония трудни периоди, които в недалечното минало бяха почти ежегодни. При това, като че ли да се отежни положението на вицешампиона, в четвъртък Дерменджиев, който лекува травма, изобщо не игра, а Попов влезе накрая без да може да направи нещо особено. В отделни моменти можеше да се долови нещо от предишния – ония точни пасове, технично освобождаване от атакуващ противник. Но тия моменти бяха кратки и се губеха в безсилието да се направи нещо опасно за червенознаменската врата. Та и какво можеше да се направи, след като напред оставаха най-много трима души срещу петима пазачи!

Ботевската защита непрекъснато търсеше своя малочислен авангард с дълги пасове. Но дори и топката да достигнеше до местоназначението, нападателя не можеше да преодолее съпротивата на по-многобройния противник. А обикновената картина беше червенознаменските нападатели да обработват продължително и многократно ботевската защита. Петима нападатели като правило срещаха седем защитника. Но все пак се справяха. Особено дейно и успешно бе лявото крило. Колев пробиваше лесно, подаваше, стреляше... Едно центриране отляво бе завършено с удар с глава на Якимов – 1:0. Но никое друго от многобройните нападения през това полувреме не бе резултатно.

Времето течеше, пред вратата на „Ботев“ кипеше, но нов гол не падаше. Дали няма де се повтори случаят ЦДНА – „Левски“?... Не, пловдивчани не издържаха, а и червенознаменци сега играеха по-добре, по-разнообразно. Непрекъснатият натиск омаломощи ботевци. А червенознаменци засилваха темпото. Нападението извършваше умели ходове. Колев и Якимов бяха в стихията си и даваха тон за силна игра на цялата линия. И то при положение, че след почивката „Ботев“ прехвърли Апостолов срещу Колев, защото Личев явно не можеше да спре противниковото крило...

В един момент Якимов нанесе силен и точен удар от линията на наказателното поле – 2:0. Надмощието бе превърнато и в ясен резултат. Като използуваха все по-очевидното отпадане и дезорганизиране на съперника, червенознаменци вкараха още два гола – един от Колев след триково изпълнение на наказателен удар и един от Цанев след разбъркване пред пловдивската врата.