• 69мин

Иван Колев (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 77мин

Силно полувреме на ЦСКА „Ч. знаме“

Русенци започнаха предпазливо, със защитен блок. Те се стараеха да наложат бавно темпо, с продължително разиграване на топката докато се открие възможност на някой от предната линия да се изнесе в удобна позиция. Нападателите, малобройни и несигурни, не можеха да задържат топката. Затова действията се развиваха почти непрекъснато в полето на дунавци. До почивката много удобни положения бяха пропуснати от червенознаменци и отборите се оттеглиха при 0:0.

Слад паузата напорът на домакините се засили много (Романов отиде на дясното крило, а Ковачев зае неговото място в защитата). Бързи смени на местата, изобретателни пасове в коридори...

Ив. Колев леко се освобождаваше от опеката на Димов и постоянно налиташе към вратата. Противникът изнемогваше. Почнаха да падат и голове. А и колко сигурни положения бяха пропуснати! Да, тове бе едно силно и красиво полувреме на червенознаменци срещу все по-отпадащия съперник.

Ако имаше някакво неприятно впечатление, създаде го съдията Б. Пеев с неточни присъди при отделни положения, с нерешителност при остри схватки. Много слабо ръководство!