Александър Василев (Славия)

• 64мин

Михаил Мишев (Славия)

2:0 Отлична игра на „Славия“

„Славия“ проведе тактически и волево отлично този мач. Старателно и последователно тя принуди противника да играе по такъв начин, който е най-удобен за „белите“ с оглед на техните качества. С основание се очакваше двубоят Шаламанов – Колев да даде отражение върху действията на двата отбора. Защитникът спечели, Колев отиде да търси щастието си по други сектори, но това бе вече морална загуба и леко дезорганизиране на червенознаменската нападателна линия. И постепено се очерта следното положение на терена: „Славия“, след като се е справила с червенознаменските крила, посреща със засилен защитен вал противника в централната зона пред вратата, хладнокръвно се справя със слаломите и късите пасове на нападателите в тази зона, а за далечните удари и високите подавания има един сигурен Симеонов (много високи топки отби и Костов), червенознаменци напират, средата на терена е тяхна, но те се блъскат без успех о защитния вал и същевременно оголват големи пространства в своето поле, в което маневрират Василев, Харалампиев, Мишев и Е. Манолов, за да получат дълъг пас и да атакуват остро. До края на мача ЦСКА „Ч. знаме“ не намери сили и умение да промени това положение и остана да страда от устремната контраатака на „белите“. Да, „Славия“ игра гъвкаво, умно и всеотдайно, и това не можеше да не бъде възнаградено.

През първото полувреме в актива на ЦСКА „Ч. знаме“ бе записана като особено опасна за противника една атака на Колев и един удар на Никодимов, парирани от Симеонов. По същото време „Славия“ записа своя първи гол. Той беше нещо забележително и твърде характерно за гъвкавото действие на „Славия“: хубав пас на Е. Манолов извежда в коридор включелия се в атака Давидов, той минава зад защитата на червенознаменци, избягва атаката и на Филипов и близо от крайната линия подава пред вратата, където Мишев само спира топката и я насочва леко в мрежата – 1:0.

През второто полувреме „Славия“ остана вярна на себе си, не бързаше, търсеше пак да напипа момент за удар. В 55 мин. Василев го намери, но като спринтира сам срещу Филипов, не можа да вкара гол. В 64-та мин. в спринт срещу Филипов бе Мишев, но в момента на удара бе спънат. Дузпа! Василев улучи страничната греда, но Мишев притича преди всички и поправи грешката на колегата си – 2:0.

В десетте минути след този гол се разрази голяма борба. Червенознаменци искаха да променят нещата, но бяха парирани навсякъде. Те изгубиха спокойствие, позволиха си грубости (Колев), но съдията Руменчев бързо въведе ред в отношенията. След това армейците изгубиха и воля, и просто се предадоха. Последните 15 минути минаха спокойно, като че ли просто трябваше да се извърши една формалност.