76′
  • 14мин

7. Димитър Марашлиев (ЦСКА „Септ. знаме“)

ЦСКА​ „СЕПТ. ЗНАМЕ“ - „ЧЕРНО МОРЕ“ 1:0

ВАРНА, 11 май. Пред 35 000 зрители тук се състоя футболната среща за първенство на страната между ЦСКА „Септемврийско знаме“ и „Черно море“.

в 14-та минута Марашлиев постигна гол и мачът завърши при резултат 1:0 за ЦСКА „Септемврийско знаме“. (БТА)

предоставил Тодор Гърбатов

ВЕЧЕ МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ, ЧЕ ЦСКА „СЕПТ. ЗНАМЕ“ Е В ПОДНОЖИЕТО НА ВРЪХ „ШАМПИОН“

0:1 ПОНЯКОГА ХВЪРЧАХА ИСКРИ

ВАРНА. Двата противника започнаха енергично и остро, със стремеж по-скоро да се доберат до резултат. От стълкновения хвърчаха искри... От скамейката за резервите се чуваха призиви към защитниците да отиват до край в атака. В тази първоначална битка обаче всичко бе твърде припряно и намеренията не се осъществяваха, поради грешки във важните моменти.

ЦСКА „Септ. знаме“ постави две постоянни остриета на атаката – Жеков и Марашлиев, които маневрираха по цялата ширина на фронта. Марашлиев вършеше това по-енергично и по-сполучливо. В 12 мин. той предизвика голяма бъркотия пред черноморската врата при свой пробив по фланга и центриране. Две минути по-късно Б. Станков отдясно неочаквано и силно прехвърли топката на противоположната страна, Никодимов проби по фланга и подаде пред вратата, където Марашлиев бързо продължи движението до мрежата – 0:1.

Реакцията на черноморци бе твърде силна и ЦСКА се върна в защита. Пред крайната линия се образува едно твърде активно звено – Якимов, Никодимов, Б. Станков и Цанев, което като че ли амортизираше ударите. Вярно е, че не винаго успяваше в своите намерения да задържа и сигурно да обработва топката. От време на време я изтърваваше и избухваха неприятни за Филипов моменти. Но все пак приносът на тези играчи от средата на терена бе значителен.

В 25 мин. Д. Георгиев се отскубна от Маринчев и като дриблира пред вратата, изведе в съвсем чиста позиция Манов, но младежът би в движение на сантиметри край вратата... До края на полувремето черноморци имаха инициативата, но изпадаха лековерно в изкуствените засади на гостите. За трети път така те провалиха добре подети акции.

След почивката, след като в 59 мин. пред вратата на ЦСКА „Септ. знаме“ настъпи невъобразима бъркотия, гостите се загубиха като атакуващ тим. Вярно, напред останаха Марашлиев и Жеков, но те постепенно отпадаха, колкото и да се стараеха и все биваха пленявани от защитата на „Черно море“. Така в това полувреме единственият актив на ЦСКА бе далечния удар на Якимов, който облиза гредата. Топката най-често бе в полето на гостите и в наказателното поле. Черноморци напираха, но все не успяваха да постигнат гол – или не улучваха вратата, или пък Филипов парираше. Най-много положения пропусна Митев. А Филипов се прояви особено в 50 минута, когато Богомилов стреля с глава и в 79 мин., когато от 16 м Тодоров би в „паяжината“, вратарят отклони топката и тя, като докосна гредата, излезе в корнер.

Крайният щурм на черноморци бе твърде безразборен и не донесе нищо повече от бъркотии пред Филипов.

По две думи с треньорите след мача:

Т. Димитров („Черно море“): „Не успяхме да надделеем в средата на терена и да развиеем по-спокойно акциите си, а нападателите пропуснаха хубави положения. Особено съм недоволен от Митев, Манов и Богомилов - те пропускаха така и срещу „ЖСК-Славия“, и срещу „Арджеш“ (Питещи), с които играхме приятелски мач през седмицата и загубихме с 1:2.“

Ст. Орманджиев (ЦСКА „Септ. знаме“): „След гола бяхме принудени да играем защитно. Без Пенев, който се почувствува неразположен след пътуването в самолета, трябваше да решаваме полезно въпросите на момента. Точките, които ни носеше този гол бяха много важни и се постарахме да ги запазим...“