Станислав Стоянов (Черно море)

• 78мин

10. Методи Деянов (ЦСКА)

7. Светослав Петров (ЦСКА)

Срещите между „моряците“ и армейците датират още от първия шампионат през 1948 г. С особен интерес се очакваше поредният им 72-ри сблъсък. Статистиката очи, че от изиграните дхега 71 мача армейците имат 48 победи срещу имо 8 на варненци. Очакванията на хилядната публика, изпълнила часове преди началото до краен предел стадион „Тича“, за победа не се оправдаха.

Срещата все пак започна доста оптимистично за моряците, но после завърши твърде тъжно за тях. Още в първата минута Иво Димов озова в полето пред Немодруг, но не бе точен. Малко по-късно силен удар на Иво Михайлов за малко не взриви трибуните, но за съжаление топката се отби в страничната греда. В 8-ата минута защитникът Здравков проведе самостоятелна акция, но бе спрян непозволено от Видолов, който получи веднага жълт картон. Три минути по-късно Веско Петков пропусна добър шанс за гол, след като изстреля силно топката по диагонала, но вратарят бе на поста си и предотврати опасността. С това обаче свършиха добрите прояви на „моряците“.

Скоро се видя, че те имат за съперник силен отбор, чиито амбиции в този шампионат са много по-различни от техните. Всъщност в този мач ЦСКА показа как ще изглежда новата му кройка под ръководството на италианеца Катуци, която ще определя по-нататък игровото поведение на отбора в отговорните срещи, които му предстоят. В 17-ата мин Манчев подсказа намеренията на ЦСКА да прибави трите точки към актива си. Той именно направи самостоятелен пробив, но варненската защита се справи с опасността. Само три мин по-късно тя се оказа безпомощна и Янев отблизо откри головата сметка на „червените“. В 25-ата мин пролича, че скоростните атаки са по вкуса на футболистите с червени екипи. Бербатов се открои с добра техника, отскубна се от опеката на Павлов и после намери непокрития Видолов, който отбеляза втория гол за ЦСКА. За кратко време след 35-ата мин „моряците“ отново живнаха и в 38-ата мин Станислав Стоянов с хубав удар намали резултата.

Тоталното нашествие на армейците след подновяването на играта не вещаеше вече нищо добро за домакините. Те пък искаха като че ли твърде елементарно да реализират намеренията си и в много случаи ами попадаха в капана на грубите си индивидуални грешки. Те естествено бяха използвани от съперника. Наложеното надмощие от ЦСКА не можеше да не доведе и до нови голове. Отново силни изяви имаше Бербатов, който беше в центъра на всяка атака на отбора си. Влизането на Методи Деянов разнообрази още повече нападателните действия на отбора. Десет минути преди края отмереният му удар изпрати за трети път топката в мрежата на Чакъров. В последната минута се разписа и Свилен Петров [бел. допусната е грешка, голмайсторът е Светослав Петров]. За повече нямаше време, независимо че съдията удължи срещата с цели 6 минути заради инцидентите с невъздържани фенове на ЦСКА, които преминаха за секунди през терена и после играта естествено беше спряна.