• 36мин

Любомир Ангелов (АС 23) асистенция - Владимир Тодоров

Васил Стефанов (Шипка)

АС23 бие Шипка 4:2 (4:1)

В първите пет минути докато АС23 се стараеше с бързите си нападения да реализира гол. Шипченци се помъчиха да успокоят играта и да я поведат тактическития им усилия, обаче, не дадоха резултат, защото белите непрекъснаха темпото, спечелиха един добре бит корнер и на 6-та мин. след кратко меле отбелязаха първия гол, чрез  лявото крило Йорданов, който с умение прати топката в мрежата. Преди да отбележат  втория си гол, белите отбранители се огънаха от две-три бързи, но съвсем без резултатни нападения на шипченци- това не спря  нападателния устрем на АС23 и скоро след  първия гол, на 12-та минута след няколко опасно кръстосани шутове близо пред Конов, Ангелов отбеляза втория гол след тоя гол  цели дванадесети минути играта се разпределяше едно истинско надмощие за белите. Но на 24 мин. поради неуместнйта и за съжаление твърде глупава намеса на Пашкуров, на Дермонски бе попръчено да играе и ц. фора на Шипка отбеляза първия гол за Шипка.Две минути по-късно една техническа грешка на Пашкуров върна назад топката и Дермонски случайно бе  спасен от неприятността на изравнителния гол. Бековете на АС23, както винаги бяха слаби и създаваха много неприятности на тима си, срещу това, нападението игра много резултатно и на 34 та мин. Владко Тодоров отбележи третия гол а две минути по-късно след добро нападение, Тодоров сервира на Ангелов една удобна топка, която по следния с остър низък шут отпрати в мрежата и маркира четвъртия гол за АС23.Въпреки тоя голям голов резулт още през първото полувреме, играта следваше своя нормален ход и се водеше и от двете страни открито, това бе напълно логично, защото при 4:1 нито тимът победител, нито победения тим носеха риска на една бърза промяна на резултата в обратна полза, това от своя страна създаде и голямо оживление в играта, което не се забелязваше в предния мач  между Славия и България. Второто полувреме започна с успокоена низка игра поведена от АС23. Няколко нападения срещу гола на Конов очертахадно истинско надмощие за белите след него и сините   успяха да се свържат и да се устремят към Дермонски, който бе принуден да лови няколко, макар и неопасни топки.Протичат 15 минути без резултатът да бъде промнен- техническите и тактически усилия на бялото нападение не дават резултет. Едно грубо и явно, задържане на Ангелов до линията на Шипка не е маркирано от рефера; то позволи на Стефанов да се откъсне и от бележи вторият и последен гол за Шипка, преди да е навършила 19-та минута, след   него шипченци добиха доста кураж и много правилно схванаха играта си.Те хвърлиха всичко напред и устремно се втурнаха да бележат трети гол. това им даде временно преимущество и те опасно пристигнаха белите това притискане до голяма степен се дължеше на лошите бекове на АС23, които зле се пласираха, бяха слаби технически и нито веднъж не дадоха едно истинско беково чистене. АС23 разкъса играта си именто поради тая лоша подкрепа на отбраната и след втория гол на шипченци не можа да се похвали с игра, кояго да е в неговите ръце. В   последната третина на хафтайма играта на АС още повече се разкъса и единичните  нападения които им се удаваха, не идваха
по-далече от наказателното поле на сините   Нападателите на белите не можеха да излизат в пълен състав напред за да застрашат гола, тъй като инсайдите бяха изключително в помощ на отбраната. Слабата издържливост на белия тим направи своето и затова ние го видяхме на края окончателно отпаднал и зле притиснат от  шипченци. Ако нападателите на последните
бяха резултатни сигурно бе че цифрата 4:2 щеше да бъде променена във вреда на АС2З. Реферира, както винаги г-н Досев.