Преслав Гетов (Янтра)

• 61мин

2. Зарко Мачев (ЦСКА)

Стефан Драганов (ЦСКА)

Хлъзгавият и наводнен терен постави на изпитание 22-ата на терена. Към него по-бързо се приспособиха гостите. Независимо че се отбраняваха, те действаха по-умно и организирано - бързо се прегрупираха в защита, чрез Мачев и Андонов остро контраатакуваха. Така от три изненедващи нападения дв завършиха резултатно. В същото време нападателите на Янтра Витанов, Гетов, Петров и Илиев се надпреварваха да грешат.

В края на полувремето обаче дойдоха и минутите на домакините. На два пъти Здравков технично изпълни отсъдените дузпи. Успя да се разпише и непримиримият Петров. Така полувремето завърши при резултата 3:2 за Янтра.

Студеният душ за столичани продължи още в първата минута на второто полувреме, когато Гетов с глава точно засече центрираната от Петров топка и направи Ненов безпомощен - 4:2. Неочакваният обрат видимо изнерви футболистите на ЦСКА. Те заиграха твърдо и на моменти грубо, атакуваха и съдията А. Гецов, който спести картони за Искренов, Павлов, Киров, Метков... После дойдоха и двата измислени гола във вратата ва Янтра. Първият - след като арбитърът единствен видя нарушение на 25 метра пред Йосифов, а Мачев не пропусна и намали разликата; вторият пък бе срам за футболната Темида - Драганов при единоборство артистично се претъркули в наказателното поле на габровци и превърна подарената от Гецов дузпа в гол