• 58мин

11. Георги Димитров — Червения (ЦДНА)

В последните години футболните срещи между ЦДНА и Динамо създагат огромен интерес, по-голям отколкото към международните срещи, които се провеждат у нас. Трябва обаче да се отбележи, че съдържанието на играта не винаги е отговаряло на така силно изразения интерес.

Подобно нещо следната среща.

Тя започна с високо темпо. Състезателите на Динамо решително хвърлиха всички свои сили и отнеха инициативата от ЦДНА. Като резултат от това Печеников в 12-тата минута пое една топка от Такев и със силен удар я прокара под плонжона на Найденов. Резултатът бе открит — 1:0 за Динамо.

В първото полувреме отбраната на Динамо зае стратегически правилна позиция непосредствено пред своето наказателно поле с немалък числен превес (6 — 7 души). С това си поведение тя убиваше дълбочината на нападенията на ЦДНА и нееднократно го застави да търси напречните подавания, които се оказаха бавни и разстроиха играта на военните.

Радостен факт и на вчерашната среща бе, че нападателите на два­та отбора се стараеха често да бият във вратата. В това отношение добри прояви имаха състезателите Печеников, Колев, Гълъбинов и Миланов.

В 29-тата минута при едно напредване Колев би отляво и топката срещна ръката на Кръстев. Съдията П. Джонев основателно отсъди 11-метров удар, който Божков леко превърна в гол — 1:1. Този резултат остана непроменен до края на първото полувреме.

Второто полувреме играта промени коренно своята физиономия. Съществувещата връзка и устрем в Динамо намаля. Неговата игра се разстрои и спадането на темпото позволи на армейците да вземат почина напълно в свои ръце. Този факт идва да подскаже, че моралната устойчивост и физическа подготовка на Динамо са все оше недостатъчни.

В 53-тата и 58-мата минута чрез Миланов и Димитров ЦДНА успя да покачи резултата на 3:1. Победата бе осигурена благодарение на уверената, настойчива и правилна игра на целия отбор, плод на общите усилия на целия колектив.