61′
  • 9

• 48мин

11. Неманя Милисавлевич (ЦСКА)

ЦСКА​ постигна много важна победа при гостуването си на Литекс. Единственият гол в Ловеч падна в 48-ата минута и бе дело на Неманя Милисавлевич. След този триумф армейците изместиха днешният си опонент от второто място във временното класиране на А група.

Гостите от София създадоха първата опасност в мача още в 3-ата минута. Чудесна комбинация между Косоко и Гъргоров изведе бенинския нападател на стрелкова позиция, той финтира и стреля, но Александров изби в корнер. След центрирането на Гъргоров от ъгловия удар Менди стреля с глава, но топката премина покрай вратата.  домакините отвърнаха на предизвикателството чрез Славчев, който стреля от дистанция, но не затрудни Мболи. Последва мощен удар на Джазула, при който стражът на армейците не успя да улови топката, но защитата се справи. В 13-ата минута Вальо Илиев направи пстър шпагат в краката на Славчев и получи жълт картон. При това единоборство капитанът на ЦСКА получи травма и напусна временно терена. В 30-ата минута Гъргоров намери Ксоко в наказателното поле, но нападателят овладя топката с ръка и атаката бе спряна. Две минути по-късно Ваюши направи много груб фаул срещу Илиев, за което получи официално предупреждение от рефера. В 41-ата минута след продължително разбъркване в наказателното поле на Литекс топката попадна в краката на Чочев, който стреля слабо и не порази вратата. малко след това Ваюши пострада след сблъсък с Сънди и напусна принудително игра. На негово място се появи Цветанов.

На полувремето бе направена принудителна смяна и в състава на ЦСКА, като Пламен Крачунов замени Валентин Илиев. В 48-ата минута Неманя Милисавлевич получи пас до десни фланг на атаката за ЦСКА. Сърбинът задържа топката и навлезе към дъгата, стреля с левия крак, топката рикошира в Николов и се оплете в мрежата зад Александров. След отбелязването на гола армейците продължиха с добрата си игра и в 55-ата минута Косоко направи хубав пробив, но в последния момент бе блокиран от Божиков. Минута по-късно удар на Менди с глава премина над напречната греда. В 60-ата минута Асприля поиска дузпа след съприкосновение с Фо-Поре, но реферът прецени, че няма такава и му вдигна жълт картон за симулация. В 61-ата минута Том замени Асприля в състава на Литекс. Именно бразилецът пропусна страхотна възможност да изравни след като от около 7-8 метра не улучи вратата. В 64-ата минута Иван Маркович замени Иван Стоянов. В 68-ата минута Гъргоров се възползва от неразбирателство между Николов и Божиков, открадна топката и веднага подаде към Косоко. Той обаче стреля много слабо към вратата. последната смяна в Литекс бе Златинов, който замени Джазула. В 74-ата минута далечен удар на Косоко рикошира в тялото на Николов и за малко да излъже вратаря, който все пак догони кълбото на сантиметри от гол линията. В 78-ата минута Тони Силва се появи в игра, на мястото на Омар Косоко. До края на срещата нямаше интересни ситуации пред двете врати, като жълти картони получиха Николов, Гъргоров, Горанов и Силва.