Жълти картона

2

Червени картона

Кариера

Юноша на Спартак Пловдив. Играе като централен и десен защитник. Дебютира за Спартак Пловдив през 2001 и играе до юли 2005. След това се състезава за Белите орли Плевен от юли 2005 до януари 2007 и Хасково от януари до 31 декември 2007. През януари 2008 подписва договор с Ботев Пловдив като свободен агент. Докато е в Ботев Пловдив му се налага да играе като вратар в официален мач. Това се случва на 14 март 2009 в мач между Ботев Пловдив и Левски София. Вратарят Лилчо Арсов получава втори жълт картон и съответно червен след фаул срещу Георги Иванов в 88 минута. Ботев Пловдив няма право на повече смени и на вратата трябва да застане полеви играч като пази 5 минути като дори и спасява един удар на футболистите на Левски София и запазва вратата си суха. През лятото на 2009 се присъединява към ЦСКА, където играе до лятото на 2015. Дебютира за червените на 23 август 2009 при победата с 2:0 над Спортист Своге, а първи гол бележи на 10 април 2010 при победата с 4:2 над Сливен. С армейците печели купа на България за сезон 2010/11 и суперкупа на България през 2011. За втори път застава като вратар в последните минути от мача Левски София - ЦСКА на 8 март 2014. Крилото на Левски София Ларсен Туре изритва титулярния вратар на ЦСКА Райс М'Боли в ръцете, след като последният вече е уловил топката. Туре получава втори жълт и след това - червен картон. М'Боли изпуска нервите си и удря Туре в главата с топката, след което получава директен червен картон. Тъй като треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов няма право на повече смени, Апостол Попов застава като вратар и запазва вратата си суха. От юли 2015 до юли 2018 е футболист на Университатя Крайова Румъния, с които печели купа на Румъния за сезон 2017/18. През юли 2018 подписва с централен спортен клуб на армията 1948 и напуска през юни 2019. През юли 2019 подписва с Ботев Враца. На 2 януари 2020 преминава във Витоша Бистрица. На 1 октомври 2020 подписва с Марица Пловдив, като остава в тима до 1 юли 2021, когато прекратява кариерата си.

Има 4 мача за националния отбор на България, като прави дебют при загубата от Беларус с 1:0 на 11 август 2011.

В периода от 1 юли 2021 до 13 септември 2022 е спортен директор на Марица Пловдив. На 14 септември 2022 е назначен за помощник треньор на третия отбор на централен спортен клуб на армията 1948 и е на поста до 4 ноември 2022. От 5 ноември 2022 до 12 август 2023 е скаут в централен спортен клуб на армията 1948. От 3 ноември 2023 е помощник треньор в Марица Пловдив.