Иван Цветков
    80′
  • 25мин

27. Янис Зику (ЦСКА) асистенция - Борис Галчев

ЦСКА​ спечели срещу вечния съперник в мач от XІ-я кръг на Виктория футболно първенство. В срещата играна на Националния стадион армейците спечелиха с минималното 1:0, а победният гол вкара Янис Зику в 25-ата минута след центриране от ъглов удар на Борис Галчев. С тази победа червените отново са лидери във временното класиране на родното първенство.

Още в 4-ата минута Мишел Платини опита да изненада Илиев, след удар извън наказателното поле, но вратаря спаси. Минута по-късно Янис Зику бе изведен сам срещу стража на гостите, стреля, но право в тялото на Илиев. При добавката румънецът не уцели вратата. Армейците стояха по-добре на терена и непрекъснато организираха атаки към съперниковата врата.  В 16-ата минута Зику бе съборен в наказателното поле на гостите, но главният рефер остана безмълвен. Малко след това Жуниор Мораес навърза няколко играча на съперника и стреля, но ударът му бе блокиран. В 21-ата минута тежък шут на Клаво бе отразен от Райс Мболи. Три минути по-късно Илиев с мъка спаси опасен удар на Мораес и топката илзезе в ъглов удар. Именно след изпълнението на корнера в 25-ата минута резултатът бе открит в полза на червените. Янис Зику засече центриране на Борис Галчев и не даде никакъв шанс на Илиев.  Армейците опитаха на няколко пъти с далечни подавания да намерят Мораес и Делев, но пасовете бяха твърде силни. В 31-ата минута Мюлдер отправи коварен изстрел, койот мина близо до десния страничен стълб. В самия край на първата част Зику добре се освободи от опеката на бранител и потърси Мораес с пас по земя в наказателното поле, но бразилецът се подхлъзна и не успя да овладее топката.

На полувремето в състава на съперника бе извършена смяна, като Тасевски отстъпи мястото си на Арс. В 58-ата минута Райс Мболи демонстрира рефлекс и спаси техничен изстрел на Йовово от границата на наказателното поле. В 59-ата минута Грийн и Галчев се спречкаха и бяха официално предупредени от рефера. В 64-ата минута Мишел Платини опасно стреля от пряк свободен удар, но за нещастие кълбото мина близо до страничната греда. В 70-ата минута Платини направи добър пробив и навлезе в наказателното поле на гостите, но се засуети и загуби притежанието на топката. В 78-ата минута Румен Трифонов замени Жуниор Мораес.