• 80мин

8. Георги Димитров — Червения (ЦДНА)

Още в дебюта си на европейската клубна сцена отборът на ЦДНА демонстрира супер игра, с която прикова погледите на футболната общественост на Стария континент. В първият кръг ЦДНА почива, а Динамо елиминира турският Галатасарай.

В двубоя Иван Колев беше изключителен - устрем, техника, финт и удар - всичко това беше концентрирано в него. Той увенча великолепната си игра и с хеттрик. Янев и Панаотов отлично му пригласяха и партнираха.

Още в 12-тата минута Миланов излъга двама защитника и стреля, вратарят Бирташу отби, но Колев от пет метра бе безжалостен и отри головата си канонада. Последва нов удар на Миланов, този път вратаря на румйнците не реагира и резултата бе удвоен. В 27-мата минута Колев проби през защитата, излъга че ще бие увлече 3-ма защитника и подад на свободния Панайотов, който напраи резултата класически. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто в 56-тата минута Колев вкара за 4:-0, а 6 минути по-късно отново той овладя топката от пас от дълбочина и от въздуха отбеляза изключителен гол. Само минута по-късно Миланов с диагонален шут направи резултата 6:0. Отново след минута Панайотов повтори изпълнението на Колев от преди няколко минути и вкара за 7:0. В 71-вата минута Джордже Бъкуц върна един гол за румънците от дузпа, а крайния резултат оформи Димитров, който завърши триходова комбинация между него, Колев и Панайотов.