Турнир: Висша професионална футболна лига 2002/03 (13-и кръг)
Стадион: Нафтекс, Бургас
Треньор на ЦСКА: Стойчо Младенов
  • 40мин

8. Велизар Димитров (ЦСКА)

ЦСКА доказа, че е безспорния фаворит във Висшата лига тази есен и победи с 1:0 „Нафтекс“ в Бургас. Гола в 40-ата мин. вкара Велизар Димитров, негов 11-и през есента. Това бе 13-и пореден успех за „червените", с което те установиха нов рекорд във футболната история на България. Освен това те ще зимуват начело на класирането без да са загубили точка.

14 000 души дойдоха да видят дали ЦСКА ще сбърка в последния си мач за годината. Срещата вървеше равностойно до 40-ата мин. Тогава Даниел Христов сбърка, южноафриканецът Макдоналд Мукаси се възползва и надбяга Михаил Лазаров, за да подаде на Велизар Димитров, който не сбърка - 1:0.

Преди почивката „армейците“ имаха други 2 чисти положения, но първо Артим Шакири изпусна отблизо, а после мощен шут на Светослав Петров почти облиза страничния дирек. През II част „Нафтекс“ можеше да изравни, но на 2 пъти Стойко Сакалиев изтърва сам пред вратаря Стоян Колев.

20-а минути преди края се заформи масово мелле. Стойчо Младенов и помощникът му Ради Здравков дори нахлуха на терена да усмиряват хората си, а съдията Петровски не наказа никого.