Турнир: Купа на Съветската армия 1968/69 (Финал)

• 50мин

7. Димитър Марашлиев (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 86мин

11. Аспарух Никодимов (ЦСКА „Септ. знаме“)

ЦСКА печели купата на Съветската армия за седми път. На националният стадион „Васил Левски“ армейците победиха Левски-Спартак с 2:1.

Първото полувреме бе по-силно за сините, които в 20-тата минута поведоха в резултата. Армейците играеха разконцентрирано и не успяха да направят много опасни положения.

След почивката редовете бяха стегнати, а и по-добрата физическа подготовка на армейците изигра своята роля. Увеличената манежреност на армейските състезатели, преливането по звена и линии и изненадващите контраатаки донесоха успех на армейците. Марашлиев и Жеков излязаха на опасни позиции и предвещаха какво ще се случ нататък. В 50-тата минута Марашлиев изравни, а 4-минути преди края на редовното време Аспарух Никодимов донесе купата във витрината на армейците.