• 71мин

7. Спас Делев (ЦСКА)

• 90+3мин

26. Килиан Шеридан (ЦСКА)

ЦСКА​ спечели с 3:1 гостуването си на Сливен в 1/16 финал от турнира за Купата на България. Армейците изоставаха в резултата след като инкасираха попадение през първото полувреме. През втората част гостите вкараха три безответни гола и си осигуриха участие в следващата фаза на турнира. Точни за ЦСКА бяха Тошко Янчев, Спас Делев и Килиън Шеридън.

Армейците натиснаха своя опонент още от първия съдийски сигнал. В 9-а минута след изпълнение на ъглов удар топката попадна в непокрития Маркиньос, който стреля с десния крак от въздуха, но ударът бе твърде слаб и Георгиев изби. Минута по-късно Румен Трифонов шутира мощно с левия крак, но топката мина високо над вратата. В 12-а минута Мишел Платини пропусна отлична възможност за гол. Маркиньос бе намерен с пас от дълбочина в наказателното поле на Сливен, овладя топката на гърди и подаде към оставения сам Платини. Нападателят не съумя да уцели топката и да даде преднина на ЦСКА. В 23-а минута след грешка на Виданов в защита, Василев финтира добре бранителите и стреля неспасяемо към Чавдаров за 1:0. след инкасирания гол армейците се отчетоха с няколко фрапантни пропуска пред Георгиев. В 28-а минута Спас Делев получи топката в наказателното поле на домакините и стреля с левия крак, там малко не достигна на Тошко Янчев да засече кълбото в мрежата на Георгиев. Две минути по-късно Платини от дъгата стреля технично с десния крак,но стражът спаси удара. Коста Янев също опита да се разпише, но и двата му удара минаха близо до десния страничен стълб. Галчев от дистанция затрудни максимално вратаря на Сливен, но пак до гол не се стигна. В 41-а минута Маркиньос направи непростим пропуск. След много груба грешка на Филипов от Сливен, който върна спорно към своя вратар там бразилецът се озова очи в очи с Георгиев, но стреля право в неговото тяло.

Второто полувреме гостите продължиха с атаките в търсене на изравнителен гол. В 57-а минута Коста Янев подхвана атака за ЦСКА и пусна в коридор към Трифонов. Той достигна до самата аут линия  и върна към нахлуващия Тошко Янчев. За капитанът не остана нищо друго освен да засече топката в мрежата на Георгиев и да изравни резултата. Последва опасно центриране към Чавдаров, който закова топката точно на голлинията. В 68-а минута редовен гол за ЦСКА бе отменен. Платини подаде към Делев, който триково с пета пусна кълбото под плонжа на Георгиев и топката се оплете в мрежата на домакините. Страничният рефер обаче маркира засада о не зачете гола. Три минути по-късно Спас Делев се отскубна от защитата на Сливен сам срещу вратаря с топовен изстрел изведе ЦСКА напред в резултата. В 80-а минута отново Платини пропусна от изгодна позиция. Маркиньос догони една топка до самата аут линия и върна към своя сънародник, който направи пореден пропуск пред противниковата врата. Домакините от Сливен удариха греда след като Христов с глава засече опасно центриране пред Чавдаров. В 93-а минута появилият се като резерва Килиън Шеридън с елегантен прехвърлящ удар вкара трети гол за ЦСКА, за да оформи крайния резултат.