• 84мин

• 88мин

Никола Цанев (ЦСКА „Ч. знаме“)

ЦСКА „ЧЕРВЕНО ЗНАМЕ“ - „СПАРТАК“ (Пд) 6:0

Романов отправи топката пред противниковата врата от дълбочина на своето игрално поле, Никодимов я свали с глава, Цанев спринтира и през плонжа на врататя Станков я заби в мрежата. Това стана в 10-та мин. на вчерашната среща за първенството на „А“ футболна група между отборите на ЦСКА „Червено знаме“ и „Спартак“ (Пловдив), която се състоя на препълнения стадион „Народна армия“ в Столицата. С този гол армейците поведоха с 1:0, но едва в края на полувремето чрез Никодимов успяха да увеличат на 2:0.

Още в 50-та мин. след почивката Зафиров проби по крилото и свали топката в краката на Цанев, който от воле я заби в противниковата врата. Седем минути по-късно след ъглов удар топката бе избита с последни усилия. Цанев съобразително би остро, но пак опасността бе отстранена. При втория корнер обаче врезлият се Романов увеличи на 4:0. Към края на срещата, след голове на Никодимов и Цанев, ЦСКА „Червено знаме“ зафиксира крайния резултат 6:0. (РД)