• 44
    Томадс Хюбенер

• 15мин

30. Йордан Тодоров (ЦСКА)

След броени минути ЦСКА излиза в първия мач от сблъсъка с Байер 04 (Леверкузен, Германия), който е първата стъпка по пътя към преодоляването на последното препятствие по пътя към групите за Купата на УЕФА.

1' - начало на мача. ЦСКА изпълни началния удар. „Армейците“ играят с черни екипи, бели гащета и бели чорапи срещу Байер, в традиционния си екип. Стадионът е пълен, като над 1000 фена подкрепят „червените“ от София.

1' - Емил Гъргоров пробва центриране от корнер, след като защитник изчисти в такъв, но при него червените не застрашават вратата на Бут, тъй като Атирсон успява да изчисти.

4' - Атмосферата на стадиона е перфектна за игра на перфектния терен. В началото на мача играта се води предимно в центъра на терена.

5' - добро спасяване на Максич при удар на Атирсон.

6' - невероятна атака започната от дясно за „армейците“. Велизар Димитров се преборва за топка и пуска към наказателното поле към Гийом, вратаря го изпреварва и изчиства с крак напред. кълбото попада в Якирович, който пробва удар, но без успех.

12' - Байер (Леверкузен) все още няма чисто положение пред вратата на ЦСКА. И двата отбора играят с много пасове в центъра на терена, но до този момент така и не се стига до опасности и пред двете врати. Домакините засега печелят първата топка, но са ялови в атака.

13' - Валентин Илиев блокира удар на Андрей Воронин в наказателното поле на ЦСКА.

15' - ГООООООООООООООООООООООООООООЛ ЗА ЦСКА! Йордан Тодоров открадна топката от Атирсон от дясно на атаката на „червените", навлезе в наказателното поле и откри резулатата.

16' - жълт картон получава централния бранител на Леверкузен 3. Роке Жуниор за грубо влизане в краката на Йордан Тодоров.

19' - две нарушения в полза на ЦСКА. Първо Хидиуед бе фаулиран в дясно, след това атаката преминава в ляво и там е фаулиран Гъргоров. Домакините се изнервиха и действат припряно.

20' - Гъргоров центрира от ляво, топката е избита, а след това изчистена далеч напред от Димитър Бербатов, където сам е останал Воронин, но Максич лови.

21' - първа опасност за Байер Леверкузен. Полският нападател на Леверкузен Воронин навлиза в наказателното поле, двама „армейци“ не се справиха с него, но в крайна сметка Забавник чисти напред.

27' - „армейците“ са приели играта в своята половина и разчитат на контраатаки. Симон Ралфс пробва удар по посока на вратата, но топката лети встрани.

30' - Якирович извежда Гийом, но е отсъдена засада.

32' - Още едно положение за Леверкузен. Атирсон стреля от средно далечно разстояние фронтално на вратата, но Максич е на мястото си и лови.

32' - пробив на Силва е спрян непозволено на аут линията в ляво от вратата. Нарушението се изпълнява от Гъргоров. Той бие късо, но защитник на Леверкузен чисти.

35' - нарушение в полза на ЦСКА. Фронтално малко в ляво от наказателното поле е фаулиран Емил Гъргоров. Мурад Хидиуед стреля страхотно, но топката излиза в корнер до левия стълб след рикушет, напомняйки идентична ситуация от мача с Ливърпул.

38' - все по-опасни стават атаките на Леверкузен. Симон Ролфс бе изведен в наказателното поле, но Гай се намесва и чисти в корнер. При първия Валентин Илиев чисти в нов корнер, а при втория топката е овладяна от играчите на ЦСКА.

41' - поредна добра атака на „армейците“ от дясно. Да Зади търси съотборник в наказателното поле, където Велизар Димитров пропуска, но топката попада в Гъргоров. Той бележи, но реферът отменя гола, тъй като помощникът му е вдигнал високо флагчето за засада.

45' - след пробив на Гъргоров и пас към Силва топката е изчистена в корнер. Топката е центрирана към наказателното поле, но там Бут пада и реферът отсъжда нарушение срещу него. Велизар Димитров спори със съдията за ситуацията.

45' - една минута продължение.

45'+1' - грубо нарушение срещу Велизар Димитров извършва Жуан. Лекарите навлизат на терена, за да му окажат медицинска помощ.

45'+1' - край на първото полувреме. ЦСКА води с 1:0 на Байер (Леверкузен) в първия мач от първия кръг на турнира за Купата на УЕФА.

46' - начало на втората част. Играта се подновява от центъра на терена от домакините. Две смени при Леверкузен. Местата на 6. Симон Ролфс и 17. Клеменс Фриц са заети от 27. Гонзало Кастро и 7. Транкило Барнета.

48' - Мурад Хидиуед фаулира играч на домакините на границата на наказателното поле от ляво. Бербатов стреля силно в центъра на вратата под гредата, но Максич избива в ъглов удар. След изпълнението му Жуан праща с глава топката в аут.

50' - Велизар Димитров се увлече по финтовете в полето на Леверкузен вместо да създаде опасност за вратаря на домакините.

51' - Бербатов стреля от дистанция по земя пред наказателното поле, но слабо и Максич лови сигурно.

52' - на ст. „БайАрена“ заваля типично немски ситен дъжд, който по всяка вероятност няма да спре до края на мача.

55' - играта е раздвижена през второто полувреме. Леверкузен играе на далеч по-високи обороти, което принуждава и гостуващия тим да играе така. Мурад Хидиуед изведе по дясното крило Йордан Тодоров, който задържа, прави два финта и центрира, но топката е уловена от вратаря Бут.

57' - при нарушение на Мурад Хидиуед той се контузва в центъра на терена. Докторския екип му оказва медицинска помощ. Нарушението е изпълнено и „армейците“ не чистят добре, като позволяват на Марко Бабич да овладее и да бие, но при удара му топката лети към далечния ъгъл, но встрани от вратата на Максич.

60' - влезлият като резерва Транкило Барнета стреля добре, но Максич лови.

61' - топката е центрирана към Воронин в наказателното поле, там остава съмнение за фаул от страна на Забавник, нападателят на Леверкузен иска дузпа, но реферът не отсъжда такава.

62' - жълт картон за 27. Гонзало Кастро, за изключително друб фаул срещу Велизар Димитров.

65' - играчите на Леверкузен искат да бъде отсъден корнер в тяхна полза след далечно центриране, но реферът не отсъжда такова и капитанът Рамелов и Воронин са най-дейни в оспорванията на съдийските решения.

67' - в опита си да блокира играч Забавник извършва нарушение. Домакините обаче си изпатиха от бързото изпълнение, тъй като страничния рефер вдигна нарушение.

67' - страхотен изстрел на Атирсон, топката рикушира в Мурад Хидиуед и залъгва вратаря Маскич, но в крайна сметка той лови.

68' - при центриране от дясно топката достига до Атирсон, но в последния момент Мурад Хидиуед чисти в корнер.

69' - смяна за ЦСКА. В игра е 20. Йордан Юруков, който заменя 11. Гийом Да Зади.

70' - жълт картон получава Ибрахима Гай за това, че бави топката при изпълнение на нарушение в полза на ЦСКА след като няколко играчи на „армейците“ не го изпълняват.

71' - нарушение срещу Велизар Димитров леко в дясно на границата на наказателното поле. Фаула е изпълнен от влезлият като резерва Йордан Юруков, но право в ръцете на Бут.

75' - при поредното центриране в наказателното поле. Топката е изчистена през главата на Воронин. Валентин Илиев остава да лежи на терена, но играчите на Леверкузен не чистят топката, а продължават да играят, така се налага Мурад Хидиуед да чисти, за да бъде оказана медицинска помощ на съотборника му.

75' - последна смяна за домакините. 11. Данко Лазович заменя 13. Атирсон.

77' - центриране от фаул в полза на Леверкузен в наказателното поле, където Бербатов нанася удар, но топката излиза в аут. „Армейските“ фенове пускат димка и пушека се стели над целия сектор. При следващата атака Максич чисти в корнер, след чието изпълнение топката е избита, но атаката не е спряна и се стига до нов ъглов удар.

80' - ново нарушение изпълняват „аспирините“. При заучена комбинация топката е свалена на 5 метра от вратата, но в крайна сметка излиза в аут. След изпълнението му Бернд Шнайдер бие от далеч, но в аут.

81' - след като досега феновете на ЦСКА бяха пазени само от стюарди, след хвърлянето на димката секторът им вече е обграден от плътен кордон полицаи.

82' - съдията спря контраатака на „червените“ след като топката се спука, след което направи смяна на коженото кълбо със резервния арбитър и пусна спорна топка в центъра на терена.

83' - центрирана топка в наказателното поле на ЦСКА. Максич се сблъсква с Воронин. Нападателят на Леверкузен е изнесен извън терена, за да му се окаже медицинска помощ. Същата се оказва и на Максич, но реферът го подканя да става и да не бави времето, но все пак и двамата играчи продължават в мача.

85' - защитник на „армейците“ чисти при меле в наказателното поле на ЦСКА.

88' - пореден домакински натиск довежда до изчистването на топка в корнер от Забавник. След изпълнението му атаката първоначално е осуетена, но трима играчи на Леверкузен не се разбират добре. В крайна сметка Жуан бие, а Максич виртуозно спасява, за да може след това Гай да изчисти.

89' - удар пред наказателното поле от дясно отправя Карстен Рамелов, но в аут.

89' - смяна за ЦСКА. В игра е 33. Славко Матич на мястото на голмайстора 30. Йордан Тодоров.

90' - четири минути продължение.

90'+1' - топката отново е изчистена в 11-ти корнер за Леверкузен. След изпълнението му не се случва нищо опасно. Под тотален натиск са „червените“ в послените минути.

90'+3' - последна смяна и при „армейците“. На мястото на 23. Емил Гъргоров в игра е 21. Стойко Сакалиев.

90'+4' - жълт картон получава Йордан Юруков за фаул в близост до тъч-линията.

90'+6' - съдията все още не е дал край на мача. Целият отбор на ЦСКА иска да бъде отсъден края на тази среща. Тече 6-та минута от даденото само 4-минутно продължение. 12-ти корнер за Леверкузен.

90'+7' - край на мача. ЦСКА постигна изключително ценна победа с 1:0 Байер (Леверкузен) в първия мач от първия кръг на турнира за Купата на УЕФА.