81′
  • 15мин

7. Стефан Михайлов (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 20мин

Огромният интерес изглежда бе продиктуван и от възможността да се види как двата отбора ще реагират на изкушението да избягнат сблъсъка със „Славия“ на четвъртфинала, но веднага след началния сигнал шампионите показаха, че предпочитат реномето си пред тънките калкулации.

Заплахи за Олимпиев идваха предимно от маневрените крила Марашлиев и Михайлов, които често сменяха местата си и използуваха за директен щурм всеки що-годе конструктивен пас на добре играещия в тези минути Денев. Така след навременно подаване Михайлов пръв стигна до топката и би точно покрай Олимпиев - 0:1. После удар на Марашлиев, вратарят отби встрани, но Михайлов пак простреля мрежата - 0:2.

Почувствували се победители, армейците отслабиха щурма, но продължаваха успешно да парират в защита остриетата на „Берое“ Киров, Димитров и Белчев. От Петков дойде най-голямата възможност за старозагорци да намалят резултата, но Йорданов спаси „бомбата“ му под гредата.