• 66мин

• 69мин

11. Димитър Марашлиев (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 79мин

ЦСКА​„Септемврийско знаме“ победи Пирин (Благоевград) с резултат 4:0 във футболна среща от 10-и кръг на „А“ републиканска футболна група 1973/74 играна на 28 октомври 1973 г. в 15:00 ч. на стадион „Българска армия“ в София. Голмайстори за Армейците са Аспарух Никодимов (44′ и 79′), Божил Колев (66′) и Димитър Марашлиев (69′).

Отборът игра много слабо през I-то полувреме. Направените две смени подобриха играта и през II-то полувреме целият отбор игра добре.

Характерни моменти: в 44' Никодимов изпълни отлично наказателен удар и 1:0; в 50' Михайлов остана сам срещу вратаря но не реализира; в 58' Б. Колев пропусна дузпа.

Слаба игра на средната линия и нападението. Денев и Пл. Янков бяха неузнаваемо слаби. Михайлов - със слабо движение и без нерв в играта. Средков - неуморим, с много движение, разбил много противникови атаки, но все още трябва да работи върху някои технически изпълнения (спиране, подаване, удар във вратата). Трънков направи много хубави изпълнения. Може да се каже, че той обърна играта в наша полза. Филипов на вратата бе спокоен и стабилен.

източник: лични записки на Стефан Божков