• 7мин

5. Теньо Минчев (Берое) асистенция - Йордан Митев

• 80мин

5. Георги Димитров — Джеки (ЦСКА „Септ. знаме“) асистенция - Цветан Йончев

Добрите игри на „Берое“ след завръщането му в елитната група явно са предизвикали голям интерес сред привържениците на този отбор. А сега, когато те трябваше да се срещнат с армейците от София, даже и трибуните на националния стадион „Васил Левски“ едва ли биха побрали всички, които искаха да видят този мач. Тези, които успяха да заемат място на трибуните, станаха свидетели на интересен двубой.

Съперниците избраха различен план на игра, „Берое“ - с повече движения, с по-висока скорост, с центрирания и прехвърляния от дълбочина състезателите налитаха като оси към вратата на Велинов; ЦСКА - с бавни, но разумни многоходови комбинации, с продължително задържане на топката, с игра „на сигурно“. Първи сполучиха, обаче, домакините. Техните действия се оказаха по-рационални, фланговите атаки по-мощни, индивидуалните им акции по-опасни. Затрудниха се дори такива опитни футболисти като Г. Димитров, Безински, Тинчев. Така при една атака отдясно бързоногият Митев успя да провре топката през куп играчи в червено, тя достигна до Минчев и той от няколко метра откри резултата - 1:0. След гола беройци продължиха да са по-активния състав на терена.

След почивката беше вече по-друго. Треньорът Чачевски „инжектира“ свежа кръв в отбора си - вкара в игра Танев и Марков и като че сполучи. По-стройни станаха действията на армейския отбор. В играта им вече имаше изненада и мощ - ЦСКА заприлича на себе си. Видя се, че и темпото, с което започнаха домакините, не е по силите им. Колкото срещата отиваше към своя край, толкова умората личеше по-осезателно. Стигна се до онзи момент в 80-та минута, когато Йончев се освободи от пазача си, центрира и Г. Димитров с глава изравни. Равенство, от което по-доволни трябва да бъдат гостите...