Турнир: Купа на България 2015/16 (Полуфинал — първа среща)
  • 5мин

14. Самир Аясс (ЦСКА)

• 53мин

8. Борис Галчев (ЦСКА)

ЦСКА​ е на прага да се класира за финал на турнира за Купата на България! Тимът на Ицо Янев надви Берое с 2:0 като гост в първия 1/2-финален сблъсък от надпреварата.

Това бе първа среща на тима с елитен отбор през този сезон, а в нея момчетата на младия специалист показаха класата си.

Срещата започна вихрено за гостите и още в 5-ата минута те стигнаха до попадение с което откриха резултата.

Преслав Йорданов навлезе в наказателното поле и отправи удар, но Пиргов изби топката. При добавката обаче Аясс не сгреши и в крайна сметка реализира.

През следващите минути домакините се опитваха да наложат натиск над своя опонент от „В“ група, но без особено голям успех.

Опасностите липсваха за известен период от време, но в 29-ата минута Берое създаде опасна атака, но Господинов бе на мястото си и успя да изпревари противниковия футболист, за да улови топката.

Три минути след това ЦСКА създаде отлична контраатака, като Аясс пробва да изведе Маламов, но Пиргов излезе навреме, за да улови.

В 37-ата минута ЦСКА бе на косъм от втори гол, но ударът на Преслав Йорданов разтресе напречната греда.

До почивката нямаше повече голове, но след нея темпото бе доста високо.

В 51-ата минута Господинов успя да спаси удар на Милисавлевич, а две минути след това ЦСКА вече имаше двойна преднина.

Маламов финтира Зехиров и навлезе в наказателното поле, а след това центрира към Галчев, който останал сам срещу Пиргов не сгреши.

Десет минути след това Иса направи голям пропуск за Берое и с глава не успя да реализира от една добра ситуация.

В 75-ата минута пък удар на Зехиров мина на сантиметри покрай гредата.