• 22
    Петко Василев

• 51мин

73. Иван Стоянов (ЦСКА)

ЦСКА​ победи Ботев Пловдив с минималното 1:0 в мач от 9-ия кръг на А ФГ. През първото полувреме „червените“ изцяло владееха топката, но шанса не беше на тяхна страна и пропуснаха много възможности. Още първите минути Мишел Платини и Спас Делев пропуснаха невероятни положения, а малко след това Йордан Тодоров също имаше възможност да отбележи.

В края на първото полувреме домакините имаха възможност да открият резултата, като след грешка на Котев Кабу открадна топката и отправи изтрел към вратата.

За „армейците“ единствения гол отбеляза Иван Стоянов в 51-а минута след страхотна скоросттна атака. Малко след това влезлият като резерва Владимир Манчев имаше възможността да се разпише, но стреля от близко разстояние над напречната греда. До края на мача „канарчетата“ опитаха натиск, но така и не успяха да се наложат.

В последните минути грешки на червените можеха да доведат до изравняване на резултата. Владо Манчев имаше още няколко възможности до края на мача, но късмета не беше на негова страна.

Отборът на Любо Пенев запазва преднината си в родното първенство, въпреки минималния резултат в днешния мач.