10. Георги Илиев (ЦСКА) асистенция - Ней

• 43мин

21. Потев (Вардар)

10. Емурлай (Вардар)

ЦСКА​ победи Вардар с 2:1 в приятелски мач, игран на Градския стадион в Скопие. Головете за българския отбор вкараха Флорентин Петре в 40-ата минута и Георги Илиев в 43-ата. За Вардар точен бе Ермулай в 63-та минута от дузпа.

Контролата бе помрачена от масов бой между феновете на двата отбора през първото полувреме, след който един привърженик на “червените” получи контузия в главата.

Първите минути на срещата в македонската столица не бяха много интересни за зрителите. Играта се водеше предимно в центъра на терена. Първото интересно положение дойде в 21-ата минута, когато румънският национал Флорентин Петре бе изведен сам срещу вратаря на домакините Георгиевски, но би в него. В следващите минути “армейците” създадоха още няколко интересни атаки. Стигна се до 40-ата минута, когато Амунике центрира отляво в наказателното поле. Там, Флорентин Петре бе оставен непокрит на точката на дузпата и изведе ЦСКА напред. Три минути по-късно Неи открадна топката от Поцев, подаде бързо на Георги Илиев и той покачи на 2:0. Минута след втория гол Поцев получи и червен картон заради оспорване на редовността на попадението.

При този резултат реферът Влатко Киприановски свири края на първата част.

През втората част треньорът на македонците Зоран Стратев вкара нов играч на мястото на Поцев. Стойчо Младенов също вкара в игра Пиргов, Чиликов и Гарсес, а постепенно след това смени и всички футболисти с изключение на централните защитници в този мач Вуядинович и Котев, както и левия бек Машадо.

В 61-ата минута Савич бе изведен сам срещу вратаря на ЦСКА, който го спъна и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Емурлай, който намали на 1:2.

В последните минути на срещата домакините се опитаха да създадат териториален натиск и играчите на Вардар отправиха един-два опасни удара, които обаче не доведоха до гол.

По време на мача треньорският щаб на ЦСКА доста се изнерви от грубата игра на домакините, заради която Ландзаат напусна принудително терена, а Петре на няколко пъти бе опасно спъван.

Другият акцент в срещата бе побоят между фенове на Вардар и ЦСКА. Искрата пламна около петнайсетата минута на мача, когато петдесетината привърженици на “червените” бяха нападнати от 150 македонски фенове на Вардар, наричащи себе си “комити” и известни с организирането на антибългарски прояви. В България извън футболните среди те станаха по-популярни в началото на тази година, когато на 13 януари пред паметната плоча на Мара Бунева бяха бити българи, дошли да се поклонят за годишнината от смъртта й. Тогава група българи бе нападната от местни хулигани, сред които имало и фенове на Вардар, както стана ясно по-късно и от хвалби на самите участници в мелето в македонски интернет форуми.

Македонците започнаха да замерят българите с камъни и да ги обиждат. Това изостри напрежението и двете агитки се сбиха. В резултат на това на един фен на ЦСКА му бе разбита главата. След 10 минути на мястото на инцидента пристигна и македонската полиция, която не арестува никой, но отцепи двете агитки и прекрати грозната сцена. В началото на срещата двубоят бе охраняван само от шест стюарди. По тази причина се стигна и до боя между феновете.

"Комитите“ на Вардар нападнаха и журналисти по време на инцидента. Македонски запалянковци нахлуха в ложите и се опитаха да предотвратят заснемането на боя с агитката на ЦСКА. Играта беше прекъсната за няколко минути заради случващото се на трибуните, но след намесата на полицията отново бе подновена.

Привърженикът на ЦСКА, на когото фенове на Вардар разбиха главата, не постъпи в болница. Въпреки раната, момчето отказа да потърси медицинска помощ в Македония и ще направи това на българска територия.